TIPY

Beton? Ne, anhydrit!

Říká se, že beton nás všechny přežije. Betonovou podlahu tak zcela jistě budete mít na doživotí. Ovšem pozor, i betonová podlaha má konkurenci, a to velmi silnou. Do souboje s ní vyráží podlaha anhydritová.

O souboji v pravém slova smyslu, ani konkurenci se ale vlastně hovořit nedá. Anhydritové podlahy (říká se jim také lité podlahy) totiž z betonových podlah víceméně vycházejí. Přesněji řečeno si od nich vypůjčily nejlepší vlastnosti betonu a ty ještě o stupínek vylepšily. Na čem je tato revoluční technologie postavena?

 

Samonivelační potěr

Anhydrit je stavební pojivo vyrobené ze sádrovce neboli betonový potěr. Smícháme-li jej s vodou a dalšími přísadami, vznikne tzv. samonivelační potěr (certifikovaná receptura společností Anhypodlahy s.r.o). Jedná se o revoluční technologii, jejímž výsledkem je materiál, jenž v mnoha ohledech již zmíněný beton předčí.

 

Rychlá pokládka

Hlavní předností samonivelačního potěru je velmi rychlá pokládka. Materiál velmi rychle tvrdne, na podlahu se již druhý den po aplikaci můžete postavit, což je u běžných betonových podlah nemožné.

 

Žádné spáry a vynikající vodivost

S materiálem se navíc dle slov stavebníků velmi dobře pracuje, což se mimo jiné odráží i na výsledné rovnosti povrchu, jenž je ve výsledku oproštěn od jakýchkoliv diletačních spár. Velkou předností anhypodlah je i jejich vynikající vodivost, což uvítáte v případě, chystáte-li se do objektu instalovat podlahové vytápění. Vaše podlaha pak bude nejenom rovná, ale bude vás i příjemně hřát.

 

Vyšší pořizovací cena

Nejednoho potenciálního zákazníka zřejmě zarazí o něco vyšší pořizovací cena anhypodlahy. Ovšem pozor, spočítáte-li si náklady na několik vrstev, jež jsou nutné u klasických betonových podlah, a které u podlah anhydritových odpadají, jste téměř na stejné ceně! Ještě váháte? Neměli byste!

Související příspěvky

Sklo pod kamna zajistěte podložkami

redakce

Úklidová firma se zárukou. Strojní čištění podlah Praha

redakce

Pryč s bolestí krku po probuzení!

redakce