TIPY

Beton je jeden z nejvíc trendy materiálů současnosti: Jak ho zakomponovat do interiéru?

Beton jde ruku v ruce s průmyslovým designem a do popředí se dostal jako hlavní prvek industriálního interiérového stylu. Jedni ho milují, druzí nenávidí. Jeho krása spočívá v jednoduchosti a v syrovosti. Abyste betonové prvky zakomponovali do vašeho bydlení, nemusíte nutně vše předělávat. Beton umí být i nenáročný a málo nápadný.

Zeď nebo podlaha

Betonová podlaha je asi nejčastější volbou lidí při přeměně jejich interiérů, když chtějí tento prvek zakomponovat do svého domova. Ale přestože je beton velmi vděčná podlahová krytina, nehodí se všude. „Betonová podlaha vynikne v moderních otevřených interiérech, skvěle se doplňuje s industriálním stylem, může se ale kombinovat i s rustikálním stylem,“ říká interiérová designérka Anke Glut.

Dalším způsobem jak zakomponovat beton do interiéru, je udělat betonové stěny. Vybrat si můžete z hladkých povrchů, ze strukturovaných nebo volte betonové stěrky. „Betonová stěrka je úprava v interiéru, která se používá především na stěny a podlahy. Vypadá jako beton, můžete s ní však docílit různých vzorů a odstínů,“ vysvětluje Anke Glut. Co se struktury zdí týče, nebojte se texturu zvýraznit. Ta totiž zásadně ovlivňuje celkový dojem z prostoru a může interiéru dodat potřebný šmrnc.

S čím kombinovat studený beton

Právě pro svou chladnost a studenost se beton výborně kombinuje s teplými prvky. Skvěle se bude doplňovat například s dřevem. „Kombinace betonových podlah a masivního dřevěného nábytku je nesmrtelná. Nejlépe se budou vyjímat kusy nábytku z tmavšího dřeva, které k betonu vytvoří báječný protiklad,“ dodává Anke Glut.

Nebojte se beton kombinovat ani se sytými barvami, jako je žlutá, modrá nebo zelená, a klidně v těchto odstínech volte velkoplošné textilie jako závěsy nebo celé sedací soupravy. Beton také skvěle nechají vyniknout materiály jako sklo nebo železo, a originálním protipólem, který ozvláštní interiér, jsou například romantické motivy květin.

Betonové dekorace

Beton v interiéru nemusíte mít jen v podobě podlahy nebo zdí. Své místo u vás najdou i betonové dekorace. Obzvláště se hodí do minimalistických interiérů. Dekorace z betonu jsou hitem posledních let a není těžké sehnat opravdu designové kousky. Z betonu se vyrábí hodiny, vázy, nejrůznější svícny a dokonce i kusy nábytku jako stoličky nebo pracovní desky.

Související příspěvky

Jak dosáhnou dokonale rovného položení keramické dlažby a rovných obkladů?

redakce

CETRIS představil další novinku – desku CETRIS DEKOR

redakce

Luxusní spánek jako v hotelu vám doma zařídí kontinentální postel

redakce