Search

5 tipů na bazénové příslušenství, bez něhož se neobejdete

Máte zahradní bazén nebo přemýšlíte o jeho pořízení? Ať už jste v jakékoli situaci, stoprocentně se neobejdete bez příslušenství. Pokud netušíte, co všechno si obstarat, jste na správné adrese. Dáme vám celkem 5 tipů na věci, jež by u vašeho bazénu neměly chybět. Stejně tak doporučíme i prodejce bazénů, bazénových zastřešení a rozličného příslušenství.

 

1. Skimmer a filtrace

Mezi základní příslušenství k bazénům patří skimmer a bazénová filtrace. Jestliže kupujete celý set, mnohdy bývají jeho nedílnou součástí. Optimální je ale dokoupit vše dle konkrétní velikosti bazénu. Pro ty úplně nejmenší postačí kartušová filtrace. Větší bazény si zaslouží pískovou. I tu je ovšem nutné vybírat na základě celkového objemu bazénu. Skimmer je v podstatě jakýsi lapač nečistot, tedy místo, kudy se dostává voda s nečistotami do filtrace.

 

2. Alternativy ohřevu vody

Kdo by nechtěl teplou vodu po celou koupací sezonu? Asi každý. Jen slunné počasí vám ji ale nezaručí. Výbornou volbou je solární ohřev. Vybírat lze hned v několika podobách. U malých bazénů postačí solární plachta, u větších už se budete muset spolehnout na solární panely. Jinak lze vodu ohřívat prostřednictvím tepelného výměníku, případně tepelného čerpadla.

 

3. Bazénový vysavač

Na trhu jsou v podstatě 3 základní druhy bazénových vysavačů, a to ruční, poloautomatické a zcela automatické. Prvně jmenovaný typ je napojen na skimmer a filtraci. Ručně přejíždíte dno bazénů a vysáváte nečistoty. Poloautomat se vyznačuje také připojením na skimmer s filtrací, nicméně práci obstará za vás. Automatický vysavač je nezávislý, stačí jej pouze ponořit do vody a začne pracovat.

 

4. Bazénové schůdky

Tady není volba nijak náročná. Vybírejte hlavně podle typu bazénů a materiálu schůdků. Na plastové raději zapomeňte. Optimální je nerezová varianta.

 

5. Chemie pro úpravu vody

Rozhodněte se, jestli budete využívat klasickou chemii, anebo bezchlorovou. Mimo ni si opatřete sadu pro měření pH vody a také případně přípravky pH- a pH+. Chemie účinkuje pouze tehdy, když je pH prostředí neutrální.

 

Nakupte si u specialisty na bazény a příslušenství

Ať už potřebujete zmiňované příslušenství, celý bazén či zastřešení, podívejte se na www.rentmil.cz. U bazénového specialisty, společnosti Rentmil, si stoprocentně vyberete.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *