TIPY

5 důvodů, proč byste své kočce měli pořídit kočičí strom

Ať už doma máte tichou kočičku anebo agresivního kočičího predátora, rozhodně byste se mu měli postarat o zábavu, jinak začne z nedostatku smysluplné činnosti demolovat váš byt. Skvělým řešením, jak kočce zajistit dostatek zábavy, ale také jí poskytnout bezpečí a prostor pro seberealizaci, je kočičí strom. O co jde a jaké jsou jeho výhody. Proč by ho určitě chtěla právě vaše čičinka?

Kočičí strom je multifunkční kočičí sen

Kočičí strom v sobě spojuje hned několik funkcí. Především jde o praktické kočičí útočiště, které jí poskytuje dostatek bezpečí a vlastního prostoru pro seberealizaci. Díky velkému množství prolézaček, skrýší, boudiček, sedáků, houpaček a dalších nezbytností, které musí obsahovat, je kočičí strom pravým kočičím rájem. Kočce poslouží k hraní i lenošení. Jaké další benefity jí i vám ještě přinese?

1.      Relaxace a uvolnění

Kočka se díky tomu, že bude mít svoje místo, svůj vlastní prostor, bude cítit doma dobře a uvolněně a nebude mít touhu demolovat vybavení bytu svými drápky anebo utíkat. Zároveň bude mít v podobě kočičího stromu vlastní prostor pro relaxaci, ve kterém se bude cítit bezpečně.

2.      Vypadá to dobře

Co si budeme povídat, opravdu profesionálně povedené kočičí stromy jsou ozdobou každého obýváku. Kouskem přírody, který chce mít doma každý. Dáte-li si záležet na jeho výběru, rozhodně vás svojí funkcí ani vzhledem nezklame.

3.      Poskytuje kočce zábavu

Množství houpaček, prolézaček, škrabadel a dalších prvků, které činí kočku šťastnou, vytváří z kočičího stromu hlavní cíl jejích domácích loupeživých výprav. Již se vám nestane, že by si kočka brousila drápky o vaši pohovku anebo trhala nové povlečení, bude mít zkrátka svůj prostor, který bude vyhrazen pouze jí.

4.      Vše v jednom

Díky kočičímu stromu už nemusíte kočce pořizovat cokoliv jiného. Všechny prvky kočičí zábavy budete mít na jednom místě a v jednom kusu vybavení. Zároveň tak kočku dostanete tam, kam potřebujete, a nebude vám pobíhat po celém bytě. A takový kočičí strom koneckonců využijí i další zvířata v bytě, dokonalou skrýš v některé z boudiček může nalézt i vaše morče.

5.      Originální řešení na míru

Kočičí strom si můžete koupit již hotový anebo si jej postavit. Jestliže se na jeho stavbu necítíte, můžete si jej také nechat postavit na míru vašemu obýváku, kočce a potřebám. Stačí si jen promyslet, jak by měl váš strom vypadat a vaši představu ideálně přenést na papír. Poté si již jen můžete korigovat výrobu stromu tak, aby opravdu splnil všechny vaše představy.

Související příspěvky

Hledáte odolnou podlahu? Zvolte vinylovou podlahu GeflorDesignart

redakce

Designové držáky pro TV a monitory drží krok se současnými trendy

redakce

Tepelné čerpadlo si najde místo v mnoha rodinných domech. Proč se vyplatí investice do čerpadla?

redakce