TIPY

4 hlavní důvody, proč je LED osvětlení fenoménem dnešní doby

Osvětlení, od dob vynalezení první žárovky panem Edisonem prošlo opravdu významnou proměnou. Každá doba má své typické druhy a technologie osvětlení. Fenoménem dnešní doby se stává zejména LED osvětlení. V následujícím článku si představíme 4 zásadní důvody, proč je právě tento druh tak populární.

 

  1. Úspora energie

Snižování energetických náročností a minimalizace výdajů za provoz všech druhů staveb je symbolem dnešní doby. A to je první důvod obliby této technologie. LED osvětlení má v porovnání s klasickým osvětlením mnohem úspornější provoz. A úspory rozhodně nejsou zanedbatelné. Při správné volbě druhu, může být rozdíl ve spotřebě energie až 80%. Úspora 80% výdajů za osvětlení už tvoří významnou položku v každé domácnosti i firmě.

 

  1. Okamžitá reakce a plný jas

Starší druhy osvětlení mají také problém s reakcí a dosažením plného výkonu. Po zapnutí světla trvá dlouho, než dosáhnou plného výkonu. To může trvat i několik minut. Prvních pár minut je světlo slabší. U LED osvětlení je tento problém také eliminován. Plného výkonu dosahuje LED technologie okamžitě po zapnutí. Snížená je také doba reakce. LED technologie je v současnosti nejrychlejší.

 

  1. Možnost volby odstínu i rozptylu světla

LED žárovky i ostatní druhy LED osvětlení je možné vybírat v několika variantách vydávaného světla. Nejde jen o sílu samotného svitu, ale také o další technické parametry. Tím prvním je možnost volby odstínu světla. LED osvětlení je možné vybírat v typech teplé bílé barvy, denní bílé a studené bílé. Také rozptyl světla může být u jednotlivých modelů odlišný. Tím můžete výběr přesně přizpůsobit daným potřebám.

 

  1. Náhrada do všech technologií

LED technologie osvětlení je v současnosti komplexní. To znamená, že s její pomocí lze nahradit všechny stávající druhy osvětlení, ať už se jedná o domácí nebo komerční využití. Základem jsou samozřejmě LED žárovky se závity E 27 a E14. Nechybí ani patice GU10 a MR16. LED technologií v současnosti disponují i komerční zářivky a instaluje se také do veřejného osvětlení.

Jestli chcete znát další důvody popularity LED osvětlení a zjistit více informací, stačí navštívit www.iqenergy.cz.

Související příspěvky

Izolace staveb: Vsaďte na služby specialistů

redakce

Jak vybrat starožitné svítidlo do vašeho interiéru

redakce

I při běžných denních úkonech můžete snížit vaši potřebu vody

redakce