Search

3 tipy, jak si vylepšit kuchyň

V kuchyni trávíme většinou s rodinou spoustu času, v podstatě by se tak dala označit za středobod našeho domova. Musí být tedy útulná, aby se tady všichni členové domácnosti cítili dobře, zároveň však nesmí ztratit nic ze své praktičnosti a účelnosti. Jak si ji tedy správně zařídit?

 

Posviťte si

Na práci v kuchyni musíte perfektně vidět. S pouhým oknem si tedy nevystačíte, potřebovat budete také kvalitní účelové osvětlení, které však bude zároveň dobře vypadat a dokreslí výsledný dojem z celého prostoru. Jedno centrální svítidlo nezvládne dostatečně a rovnoměrně pokrýt všechny pracovní plochy, proto ho správně zkombinujte a doplňte i o další světla. Skvěle se hodí univerzální bodovky, které vám budou spolehlivě sloužit mnoho let, efektní a praktické je pak podsvícení skříněk, chybět samozřejmě nesmí přímé světlo nad jídelním stolem.

 

Pročistěte vzduch

Kuchyně plná výparů a nejrůznějších pachů nepředstavuje zrovna ideální místo k trávení času. A co teprve, když se všechny ty nežádoucí „vůně“ rozšíří i o dalších obytných prostor. Při zařizování se proto postarejte o správné odvětrávání. Kromě otevřeného okna nepodceňte úlohu kvalitní digestoře, která v místnosti a potažmo v celé domácnosti udrží vzduch čistý. Digestoří však existuje mnoho typů, proto její výběr konzultujte s odborníky, kteří vám poradí, jaká bude nejvhodnější právě pro vás. Vzduch pročistí i vhodné rostliny, v náročném prostředí kuchyně najdou uplatnění kvetoucí chryzantémy, gerbery, dále vánoční hvězdy, zelence a samozřejmě bylinky. Ty navíc můžete použít k dochucování pokrmů nebo při přípravě čajů.

 

Myslete na drobnosti

Pamatujte i na drobné, ale šikovné detaily. Třeba v podobě vodních filtrů, které z kohoutkové vody odstraní řadu nežádoucích látek, zmírní její tvrdost a především vylepší její chuť. To se podepíše i na kvalitě z ní připravených pokrmů – výsledná jídla budou mít krásnější barvu, silnější vůni, lepší strukturu. Filtry na vodu vám pomohou i při dodržování pitného režimu, a to aniž byste plýtvali časem, penězi a námahou a nosili balíky lahví z obchodu. Umístit je můžete přímo na kohoutek, nechcete-li, aby byly vidět, existují i filtry na vodu pod dřez. Na jejich montáž však raději povolejte odborníka.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *