Search

X Energie recenze

Posted In: OSTATNÍ


  • Účastník
   Ales on #11651

   Dobrý den, chtěl bych změnit svého dodavatele energií, stávající mi nevyhovuje. V porovnávačích jsem často narážel na firmu X Energie, chtěl bych se Vás proto zeptat, zda máte někdo s tímto energetikem vlastní zkušenost a zda je vyhovující. Díky


  • Účastník
   George on #11706

   Zdravím Vás Aleši, kupoval jsem nový byt takže jednou z věcí, která byla třeba zařídit byl dodavatel komodit. První věc co jsem chtěl, aby vše šlo od jednoho dodavatele a já se tak vyhl většímu papírování a další věc, po zkušenostech od známých jsem chtěl volit mezi alternativci. Vybral jsem si Xenergie a to hnedka z několika důvodů: 1) dostal jsem od nich solidní finanční nabídku, která pokrývala obě komodity, 2) možnost mít webovou kancelář přes kterou si mohu vyřizovat své požadavky a za 3) pojištění schopnosti splácet. Takže já Vám je mohu klidně doporučit.


   • Účastník
    Luk on #14129

    Já teda žádnou výhodu v tom, že je vše od jednoho dodavatele nevidím, takže elektřinu mám sice tady, ale plyn zas jinde. Zastávám ten názor, že je to dobré nakombinovat, ale samozřejmě záleží na osobních prioritách. Elektřinu mi dobře snížili, takže doufám, že po tomto vzoru se mi to samé stane i u plynu u konkurence.


  • Účastník
   Ales on #11771

   Díky Georgy za Vaši zkušenost, co jsem si dokázal najít, tak jsou všude názory na obě strany. Osobně si však myslím a stále doufám, že by to mohla být firma solidní. Minulý týden jsem dokonce našel porovnání v jednom článku, kde byla firma řazena v první polovině, tak mi to dalo trochu lepší pocit. Nicméně by mě zajímalo jestli mi cenově budou stát za přestup, nejde přeci jen o přístup ke klientovi.


   • Účastník
    George on #11781

    Kterou firmu dnes můžete označit jako solidní? Pokud mi splňují hlavní a pro mě zásadní parametr – dobrá cena za spotřebu, tak ok, mohu ji hodnotit jako solidní. Tak za byt o velikosti 3+1 jsem za rok byl schopný ušetřit cca 2800,- Kč, což si myslím, že je pro mě dobrá zkušenost. Takže pokud bydlíte v bytě tak vám to určitě +/- pár stovek udělá.


    • Účastník
     Ales on #11799

     Bydlím v přízemním domku o velikosti 5+1, takže o něco větší rozloha. Ale co je mi dobře známo, tak čím větší spotřeba tak by se zas naopak mělo platit méně ne? Solidní firmu vidím v tom, že mi nabídne dobře postavenou smlouvu, kde mi nezatají případné poplatky navíc a samozřejmě mi dá dobrou cenu za to, co propálím. Že se vrátím ještě k té smlouvě, jak jste u nich vázán?


     • Účastník
      George on #11800

      No tak to když bydlíte v tak velkých prostorech, tak to jste vhodným kandidátem na změnu. Je to v podstatě přímá úměra, čím větší spotřeba, o to nižší platba. Úvazek nijak neřeším a nevadí mi, jelikož se nic nechystám měnit. Xenergie docílili toho, že za stejnou spotřebu u nich platím rozumné peníze. V tomhle ohledu mi sedli.


  • Účastník
   Reza on #11798

   Energie už několik let ztrácí na ceně, ale ve výsledku to stejnak ovlivní vaše domácí spotřeba.


   • Účastník
    Janek on #12050

    Nejen spotřeba, ale také v jaké jste distribuční soustavě. Xenergie už je má třetí zkušenost během deseti let a musím poznamenat, že zatím má pro mě nejsolidnější cenu. Jasně, vždy mohu na trhu narazit na lepší i horší, proto si nechci ztěžovat, ale dodavatele si nevolím jen kvůli ceně, ale také na základě toho, jak se o mě dokáží postarat a jaký mají přístup k zákazníkovi.


   • Účastník
    Sam on #14333

    Na ceně může ztrácet, ale záleží na tom, co máte podepsanýho u svýho dodavatele, když bych tam měl nějakou garanci ceny, tak je pro mě jakýkoliv pokles ceny úplně mimo mísu a jde mimo mě. U X energie nic takového nemám, takže mám zkušenost, že cena mi pružně reaguje na zlevňování. S ceníky co vystavují jsem zatím vždy spokojen.


    • Účastník
     Markos on #15182

     Garanci bych nikdy nepodepsal, přijde mi to nevýhodné. Xenergie smlouva vychází sice slušně, ale mohla by být nastavená ještě o nějaké podmínky líp.. na neurčito a tak podobně. Ale víceméně to neřeším, protože zkušenosti jsem pobral dobré.


  • Účastník
   Ivan on #11822

   Celé je to o osobním pocitu. Někdo zatvrzele celý život bude připlácet velké firmě u které cítí jistotu, než aby se obtěžoval zjistit si, že v dnešní době už fungují i firmy, které člověku dopřejí tu stejnou jistotu, ale přitom ceny mají v jiné relativitě. Přitom stačí vyvinout pouze minimální zájem. V tomhle směru se domnívám, že by Xenergie obstála.


   • Účastník
    Krojca on #13220

    Souhlasím, my si X energii našli přes recenze na netu a jsme s nimi spokojeni. Už přes tři roky platíme mnohem míň než dříve a to nás to nestálo ani žádný aktivační poplatek, v podstatě se nám obměnily jen papíry. Takže když je tu ta možnost, tak proč to při té příležitosti nevyužít. Za mě taky jen kladný reference.


  • Účastník
   Kadlec78 on #12295

   My u nich máme sloučené energie, co vím, tak to firma schytává převážně jen za prodejce, ale za dodávky a ceny jsem nezaznamenal, že by byla nějak haněná. My už u nich jsme přes tři roky a přijde mi celkem zbytečný aby jsme přecházeli někam jinam, když s nima víceméně problémy nemáme, platíme o něco méně než dříve, což je zhruba o nějakých 1500,- za rok a když je potřeba, tak je zastihnem na telefonu. Takže za nás s nimi spokojenost.


  • Účastník
   Erumoico on #12466

   Já jsem k nim přešel i když mi bylo řečeno, že kvůli pár stovkám je to pro mě naprosto zbytečný, že bydlet ve větším úspory by šly do tisíců, ale takhle v bytě, že mi to dá úsporu maximálně do řádů několika stokorun. Ale nechtěl jsem být laxní a změnu jsem podstoupil. Po prvním roce mi vraceli a dostal jsem se na přeplatek 1440,- Kč z necelých 21000,- za rok, tak jsem si je nechal i na další sezonu.


   • Účastník
    Pafic78 on #14000

    Joo ono se to tvrdí, že v bytech ty změny dodavatele nemaj moc cenu, že je to spíš pro baráky, kde je spotřeba několikanásobně vyšší. Jenže mně přijde fajn s nima ušetřit i to pětikilčo, furt jsou to peníze, který mi zadarmo nikdo nedá.


  • Účastník
   Kroupak on #12945

   Já jsem v distribuční soustavě Čezu a oproti dominantnímu dodavateli mi X Energie v ročním zvýhodnění vychází cca o 2.500Kč líp. Bydlíme ve vystrkově, takže je u nás ke všemu zapotřebí pouze elektřina, proto se může zdát, že na tom ušetříme na můj vkus tolik, v minulosti tomu však tak nebývalo.


   • Účastník
    Richard on #14757

    Nedokážu si představit co to musí být za rakety vytápět elektřinou, když i za plyn zaplatím za rok nehoráznou sumu a to už to mám od x energie 2x zlevněny ( co rok po sobě) a furt si myslím, že by to mohlo jít klidně o nějakou tisícovku ještě dolů.


  • Účastník
   Tomas on #13514

   Dobrý den, bude mi končit smlouva u mého předchozího dodavatele a celkem zvažuji tu variantu, že bych přešel k nějakému z alternativních dodavatelů. Z cenového hlediska mě zaujala právě X Energie, která se mi zdá při srovnání ceníků levnější. Ale jde mi o to, zda je firma za mě převod schopná zařídit sama či si vše budu muset oběhat sám. Byl bych proto rád, zda s tím máte už někdo zkušenost a poradil mi. Předem děkuju..


   • Účastník
    Janek on #13564

    Dobrý den Tomáši,

    je to celkem silný dodavatel a stížností na něj moc není, smlouvy má na dobu určitou, ale v podstatě v tom nevidím nic špatného, když vím jaké podmínky tím uzavírám. Já jsem s nimi spokojen. Papírový převod je za vás schopná udělat jakákoliv firma, když jim k tomu podepíšete plnou moc, aby k tomu měli oprávnění. Určitě to můžu doporučit, budete tím mít míň starostí a jediné co uděláte vy, že podepíšete několik dokumentů a změníte příkaz v bance a v podstatě máte s jakýmkoliv vyřizováním hotovo.


    • Účastník
     Cervic on #13823

     Je to tak, administrativní práci s převodem od jiné firma je za vás schopná udělat kdejaká firma. X energie je nyní mojí už třetí společností, od které odebírám elektřinu s plynem, takže jsem vám to schopný potvrdit, jak to probíhá. Vesměs je to všude stejné a co alternativec, tak jsem byl schopný o nějaký rozdíl ušetřit, ale už mi to nedělá tolik, první změna byla nejvýraznější.


   • Účastník
    Kolouch on #13616

    Na internetu se to dá celkem jednoduše zjistit. U mě to bylo tak, že jsem podepsal prodejci plnou moc a on za mě všechno vyřešil. Týpek byl celkem ochotný, takže se s nim dalo i dobře domluvit, že mi na sebe nechal kontakt kdyby cokoliv. Zatím jsem neměl potřebu ho kontaktovat. Ale ano, vše vyřídili za mě díky té plné moci. Takže bez obav. Do 3 měsíců jsem byl u nich a vše OK.


    • Účastník
     Tomas on #13663

     Díky díky, takže jestli chápu dobře, tak mi stačí když se s nimi spojím, sepíšu to s nimi, podepíšu novou smlouvu a zmocnění, aby vše mohli vyřídit za mne a tím je pro mě téměř hotovo, oni už mého původního dodavatele budou informovat sami, je to tak? No tak to nevypadá, že by to muselo být tak složité jak jsem myslel. A doma přechodu je asi jaká? Já aby to třeba netrvalo půl roku, o levnější produkt stojím, ale tak dlouho by se mi na něj zas čekat asi nechtělo.


  • Účastník
   Koukal on #13762

   Zdravím, za zhruba tři roky co jsem u X Energie s nimi mám převážně jen dobré zkušenosti, sice veškeré věci musíte řešit telefonicky či emailem pokud zrovna nejste Pražák a mohl si dojít na jejich pobočku, ale i tak si myslím, že se to dá zvládnout dobře vše s nimi vykomunikovat. Jsem s nimi spokojen jak ze strany servisu, tak i ceny, kterou co rok nastavují solidní.

  • Lenovak
   Účastník
   Lenovak on #14503

   Tak já mám X Energii 5 let, toho celou tuhle dobu mám od nich plyn a pak 3 roky tepřive elektřinu, kterou jsem přihlašoval později, po uplynutí předchozí smlouvy. Plyn mám přes jejich týpka a elektřinu jsem si pak vyřizoval už sám, abych to sladil k jednomu a ušetřil.


   • Účastník
    Mudr.Kont on #14829

    Dobrý den, taky to tak máme, akorát energie máme tedy opačně přihlášený. Chtěl bych se zeptat jestli vám pak s tou elektřinou od nich někdo pomohl, myslím jako přihlásit, nebo jste opravdu všechno obíhal sám? Mě první elektřinu přihlásili komplet sami a pro mě to bylo téměř bez práce, tak jestli to pak je i takhle v podstatě i v druhym kole. Díky za reakci

    • Lenovak
     Účastník
     Lenovak on #14834

     Vyřizoval jsem si to sám ve smyslu, že jsem jim zavolal, že se mi blíží konec původní smlouvy a že už u nich mám plyn, tak bych ještě rád přidal elektřinu, abych to měl pohromadě a neměl v tom bordel. Co totiž nejvíc nesnáším je bordel v papírech. Takže jsem jim naskenoval bývalou smlouvu i fakturu a oni už to pak zas všechno vzali za mě, takže odpověď na vaší otázku je: ANO, vyřídili to komplet opět za mě.


  • Účastník
   Petr on #15016

   Mně se u X Energie daří zatím dobře, tenkrát jsme ji volil kvůli ceně, první rok byl opravdu hodně rozdílný, oproti klasickému dodavateli, nyní to máme tak nějak srovnaný se spotřebou, takže nám zálohy vychází. I druhým rokem nám přišel přeplatek, ale už nebyl takový. Presto zůstaneme, máme ještě platnou smlouvu a zkušenosti s nimi jsou dobré, takže to nijak hrotit nebudeme.


  • Účastník
   Chose on #15355

   Díky mému bratrovi, který mi X Energie doporučil budu mít snad letošní zimu konečně v klidu. Za tu loňskou jsem musel doplácet necelý čtyři tisíce, takže jsem se ho hnedka ptal na radu jak s tím zatočit, aby se mi to už neopakovalo a on mi právě poradil je, že je sám má a je spokojený protože prý nikdy nedoplácel. Tak jsem na to zvědav. Jak to u nich máte vy?


   • Účastník
    Kartl12 on #15385

    No dost podobně jako váš bratr, ruku do ohně bych za ně nedal, ale prokazatelně je to levnější firma na trhu než klasické velké firmy. To vím moc dobře protože jsem od nich utekl právě k nim.


  • Účastník
   Richtjan on #15405

   Tak přemýšlím jestli zůstat u klasický firmy a poptat se zda by mi nebyly ochotní zlevnit, či si přendat smlouvy semka k X-Energii. Dostal jsem je do merku přes kalkulačku, která mi vyhodila slušnou cenu. Tak si říkám co pro mě bude lepší, nějaké zkušenosti z praxe?


   • Účastník
    Akord on #15406

    Měníte pouze mezičlánek, má to vůbec smysl měnit, když většinu ceny zabírá distribuce a další položky? Asi by se o tom dalo sálo dlouze diskutovat.


    • Účastník
     Richtjan on #15430

     Pro vás možná nemá, pro mě je dobrá i stokoruna, kterou na chodníku jen tak nenajdu.


   • Účastník
    Luk on #15412

    A bavíme se tu o změně dodavatele u elektřiny, plynu či snad obojího? Já jsem k X Energii totiž dal jen elektřinu a tu mi díky tomu, že s ní topím, snížili dost slušně, takže teď co je vaším požadavkem.


    • Účastník
     Richtjan on #15429

     Bavíme se tu o změně když už tak obojího.


     • Účastník
      Kolouch on #15431

      Také u nich mám přihlášený odběr elektřiny a plynu, už od roku 2013, vše teda řešeno přes prodejce, ale co ty tarify jsou pořád stejný. Jinak určitě počítejte s tím, že se vás bude snažit lanařit váš minulý dodavatel a bude vás chtít utáhnout na lepší nabídku, ale pro mě už to bylo bezpředmětný když o mě nejevil do té doby žádný zájem, u X Energie mi slevu dali na obojí hned a nemusel jsem o nic škemrat ani v následujících letech, sami se snažili.


     • Účastník
      Luk on #15454

      Tak nikdy jsem nezastával jednoho dodavatele pro obě energie, mám to rozdělené protože jsem si našel odlišné výhodné dodavatele. Tady má jak už jsem psal elektřinu, takže tu vám můžu potvrdit, že mají za dobrou cenu. Víc vám nejsem schopný říci. Budete to mít stejně individuální podle komfortu vaší domácnosti.


      • Účastník
       Richtjan on #15564

       No mám to vymyšlené tak, že počkám až mi přijde letošní vyúčtování a to rozhodne, jestli mi budou vracet tak zůstanu a jestli budu nucený doplácet tak přejdu sem, protože X-Energie mi ukazuje pěknou slevu. Při nedoplatku bude u nich tak sleva ještě vyšší. Takže za mě toto rozhodnutí.

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.