Search

Tepelné čerpadlo

Posted In: DŮM


  • Účastník
   Hana Hampalová on #8107

   Má prosím někdo zkušenosti s tepelným čerpadlem vzduch – voda a mohl by poreferovat? Nejde mi o značku, ale o to, zda se investice opravdu vyplatí. Káždá firma která je nabízí bude vždy tvrdit že ano, ale já potřebuji pravdivé reference. Děkuji


  • Účastník
   Jirota on #8110

   Dobrý den paní Hamplová
   Porovnáme-li tepelné čerpadlo vzduch-voda (které využívá teplo z okolního vzduchu a jako bivalenci používá elektrické topné spirály pro období, kdy výkon plně nepokrývá tepelné ztráty domu) s elektrokotlem, tak se zcela jistě vyplatí, jelikož spotřeba elektrické energie je třetinová (vyjádřeno topným faktorem – sezónní COP je větší než 3).
   Pokud budeme uvažovat RD s tepelnou ztrátou 6 kW a spotřebou TV cca 120 l – 3 osoby, tak ročně za vytápění a ohřev vody zaplatí uživatel cca 13000 Kč pokud má TČ, 41000 Kč pokud má elektrokotel nebo 24000 Kč pokud má plynový kotel.
   Navíc připojením tepelného čerpadla získá uživatel nízkou 22hodinou sazbu, takže téměř celá spotřeba na svícení, vaření, sledování TV apod. je v nízkém tarifu. Což u majitelů plynového kotle mající běžnou sazbu D02 může znamenat další úsporu cca 7000 Kč při běžné spotřebě 3500 kWh ročně.


  • Účastník
   ala1970 on #11895

   Zkuste kouknout na tepelná čerpadla sem. Mají tma napsáno toho hodně. Mají tam oběhová, tepelná a další čerpadla. Třeba najdete informaci o to co se vám hodí.

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.