STAVBA TIPY

Zvládnete stavbu rodinného domu svépomocí?

Výstavba rodinného domu rozhodně nepatří mezi jednoduché stavební kroky, ale právě naopak. Jedná se o jeden z nejsložitějších stavebních procesů, kde se chyby neodpouští. Ještě na přelomu roku 2000 se ale nejednalo o žádnou výjimečnou situaci. Drtivá většina zájemců o vlastní bydlení stavěla své rodinné domy svépomocí, jen s minimální profesionální výpomocí. V současnosti se tento způsob výstavby využívá spíše zřídka, ale rozhodně je možný.

 

Stačí vědět, jak na to!

Výstavba domu svépomocí je sice složitý úkol, ale rozhodně není nemožný. Základem je základem všeho je správné naplánování stavby s přesným stavebním harmonogramem, kdy a jak na sebe budou jednotlivé stavební činnosti navazovat. Tento program je vhodné nechat vytvořit specialistou. Dále je nutná velká dávka šikovnosti a správné nářadí a náčiní. Stavba svépomocí musí být provedena naprosto přesně, protože děláte dům sami pro sebe.

 

Odborné práce raději nechte odborníkům

Nikdo z nás není všeumělec a při výstavbě domu je nutné kombinovat práce, na které stačíme a na které už nestačíme. Na domě je spousta činností, které by měly být prováděny jen odborníky pro danou oblast. Mezi takové činnosti se řadí například rozvody plynu, elektřiny a vody, dále výstavby kamen a krbů, komínů a provedení komínových vložek. Většinou při stavbě domu svépomocí provádíte jen zednické a tesařské práce. I tak ale dokážete ušetřit statisíce, které byste jinak museli dát specializované firmě.

 

Nechte se inspirovat

Než začnete se samotnou výstavbou, je nutné znát problematiku s výstavbou rodinných domů do posledního detailu. Naštěstí na našem internetovém trhu existují specializované portály, které se touto tématikou zabývají. Jedním z takových portálů je například server naplanujstavbu.cz. ten je přímo specializován na oblast stavby domu svépomocí a návštěvníkům poskytuje zdarma rady a tipy, týkající se této oblasti.

Detailní informace najdete přímo na www.naplanujstavbu.cz

 

 

Související příspěvky

Jak vybrat LED žárovku?

redakce

Hledáte stavební firmu specializovanou na dřevostavby?

redakce

Na co si dát pozor při stavbě nízkoenergetického domu

redakce