Search

Značka FAKRO – energeticky výhodné a úsporné výrobky FAKRO

Značka FAKRO odráží ideu energetické účinnosti ve své nabídce energeticky úsporných výrobků, které představují komplexní řešení k omezování výraznějších tepelných ztrát.

Střešní okno FTP-V U4 s energeticky úsporným a cenově také výhodnějším trojsklem vyniká velice dobrými parametry (hodnota součinitele prostupu tepla Uw=1,1 W/m2K). Přináší celkově mnohem vyšší úspornost tepelné energie a zvýšenou odolnost proti vloupání. Jedná se o okno s kyvnou konstrukcí se závěsy umístěnými v polovině výšky takového okna. Pojistka blokující křídlo v poloze pootočené o 180° umožňuje pohodlné a také bezpečné umytí vnější strany zasklení. Výrobek je vybaven plně automatickou ventilační klapkou V40P, která zajišťuje přísun optimálního množství vzduchu. Ve standardu je pak takové okno lakováno transparentním akrylátovým lakem, ale nabízíme také možnost provedení okna v atypické barvě. Klika Elegant umístěná v dolní části křídla přináší výrazně pohodlnou obsluhu a rovněž možnost spárového větrání ve dvou nastavených polohách.

Střešní okno FTT U6 má celkově inovativní konstrukci zaručující velkou úsporu energie.  Jeho zasklení je osazeno ve speciálně navrženém a vyprojektovaném rámu křídla, konstruovaném ze širších dřevěných profilů. Tato konstrukce pak minimalizuje vznik tepelných mostů a zajišťuje mnohem lepší izolační vlastnosti okna. Okno FTT U6 je vybaveno super energeticky úsporným zasklením zvaném  U6 (trojsklo s vnitřním laminovaným bezpečnostním sklem třídy P2A). Celkový součinitel prostupu tepla je Uw=0,71 W/m2K pro okno s těsnícím lemováním typu EHV-AT Thermo. Toto okno získalo oceńovaný certifikát Kvalitní okna pro aktuální pasivní stavby, vydaný Výzkumným a vývojovým ústavem dřevařským v hlavním městě Praze.

 

Okno do plochých střech D_F DU8 má díky své promyšlené konstrukci velice dobré termoizolační vlastnosti. Rám okna je vyroben z vícekomorových PVC profilů, které jsou vyplněny kvalitním  termoizolačním materiálem (polystyrén). Okno je vybaveno čtyřsklem a je především vhodné pro nízkoenergetické a také pasivní stavby. Okno D_F vybavené pasivním zasklením DU8 mají součinitel prostupu tepla pro úplně celé okno Uw=0,76 W/m2K dle EN 12567-2.

Do skupiny půdních schodů se speciálním určením patří termoizolační schody LTK Energy, které jsou určené pro takové klienty kladoucí důraz na co nejnižší součinitel prostupu tepla, hodnota U=0,68 W/m2K. Speciálně pro potřeby nízkoenergetického stavebnictví byly pak navrženy skvělé super termoizolační schody LWT, které jsou vybaveny trojitým těsněním, zaručujícím dokonalou těsnost, se součinitelem prostupu tepla U=0,51 W/m2K. Díky termoizolačním parametrům mají značný vliv na celkové úspory tepelné energie ve všech budovách.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *