STAVBA

Zbývající budovy projektu Palmovka Open Park zkolaudovány. Palmovka Open Park 3 a zrekonstruovaná průmyslová hala Palmovka Open Park 0 přivítají první nájemce ještě tento rok

Nový administrativní projekt Palmovka Open Park má za sebou další krok k plnému otevření. V minulých dnech úspěšně prošla kolaudačním řízením druhá kancelářská budova – Palmovka Open Park 3 a rekonstrukce průmyslové haly – Palmovka Open Park 0. Nyní se začnou do nových prostor stěhovat první nájemci. Palmovka Open Park 3 je již z drtivé většiny pronajatá a se zájemci o poslední prostory se intenzivně jedná. Plné zprovoznění celého projektu Palmovka Open Park je plánováno do konce října 2018.

Právě zkolaudovaná Palmovka Open Park 3 nabízí nájemcům sedm podlaží o celkové kancelářské ploše
9 672 m² s proskleným lobby a recepcí. Budova je situována v rámci areálu Palmova Open Park mezi ulicemi Voctářova, Koželužská a Libeňským mostem a je propojena proskleným krčkem s industriálním objektem rekonstruované haly – Palmovka Open Park 0. „Kolaudací objektů Palmovka Open Park 3 a 0 jsme završili několikaleté úsilí od přípravy po realizaci celého areálu Palmovka Open Park. Výsledek dle mého názoru předčil očekávání, o čemž svědčí jednak ohlasy z laické i odborné veřejnosti, tak i fakt, že veškeré nově vybudované komerční prostory jsou z téměř 90 % pronajaty. Jsem přesvědčen, že již brzy bude žít toto místo čilým životem a zásadně tak promění fungování celé navazující lokality,“ prozrazuje Petr Štyler, ředitel developmentu společnosti Metrostav Development.

Nový projekt Palmovka Open Park zdobí i kulturní památka – rekonstrukce částečně dochované tovární haly strojírny Horák a Hlava, která vznikla dle průzkumů ve 30. letech 20. století. Roku 2013 byla prohlášena za kulturní památku a nyní je po citlivé rekonstrukci začleněna do administrativního komplexu. V hale je zachována unikátní konstrukce zastřešení, známá také jako tzv. systém „Štěpánovy střechy“ a díky ní vznikající vnitřní prostor s charakteristickým vrchním světlíkovým osvětlením. Nově realizovaný obvod stavby ochrání v budoucnu památku proti povodním.

Palmovka Open Park nabízí přibližně 25 500 m² pronajímatelných ploch v budovách Palmovka Open Park 3, Palmovka Open Park 4 a také v unikátní budově Palmovka Open Park 0, revitalizované tovární hale původní strojírny Horák a Hlava, která je technickou kulturní památkou. Palmovka Open Park navazuje na již realizované a stoprocentně obsazené projekty Palmovka Park 1 a Palmovka Park 2.

Obsazenost celého projektu Palmovka Open Park je při své kolaudaci z téměř 90 % naplněna. Mezi nájemce, které je možné k dnešnímu dni zveřejnit, patří například CCS, Cleverlance, Unilever, EMTC, Lagardere Travel Retail, Euler Hermes a Perfect Canteen. O pronájmu dosud volných prostor se zároveň intenzivně jedná s dalšími zájemci.

V objektu nedávno kolaudované budovy Palmovka Open Park 4 je od května tohoto roku otevřen nový showroom, kde se mohou potenciální nájemci i široká veřejnost informovat o podrobnostech týkajících se celého projektu, nabízeného standardu, podmínek pronájmu a také získat informace týkající se této lokality.

Projekt Palmovka Open Park výrazně přispěje k rozvoji lukrativního okolí stanice metra Palmovka. To by se brzy mělo stát podobně rušným a vyhledávaným administrativním centrem jako je nyní Anděl. Okolí Palmovky profituje ze strategicky výhodné polohy, díky níž se stává klíčovou lokalitou a dalším významným komerčním a rezidenčním centrem v Praze. Jedná se o výborně dostupnou část města v dynamicky se rozvíjející oblasti Libně se skvělým dopravním spojením do centra i napojením na Pražský okruh.

Palmovka Open Park nabízí prostor pro kanceláře s vysokými nároky na pracovní prostředí a životní styl. Projekt nabízí nájemcům flexibilní a efektivně využitelné prostory s možností kombinovat otevřený prostor s klasicky uzavřenými kancelářskými jednotkami. Všem nájemcům budov Palmovka Open Park 3 a Palmovka Open Park 4 budou k dispozici prostorné střešní terasy se zelení a krásným výhledem na Pražský hrad, které budou moci zaměstnanci využívat k neformálním jednáním či relaxaci. Patřičný komfort nájemcům zajistí použití materiálů vysokého standardu, stejně tak využití moderních technologií s dopadem na úsporný provoz budovy. Projekt aspiruje na certifikaci BREEAM EXCELLENT, v rámci které musí budovy splňovat přísná kritéria s důrazem na trvalou udržitelnost, úspornost a šetrnost k životnímu prostředí.

Autorem architektonického návrhu je ateliér Aulík Fišer architekti, generálním dodavatelem Metrostav a.s.

Související příspěvky

Stavoinvest Group, firma založená na kvalitě a zkušenostech

redakce

Interaktivní domeček – chytré řešení pro stavbu i rekonstrukci

redakce

Výškové, štukatérské i uměleckořemeslné práce na jedničku – to je VP – PÍSEK

redakce