STAVBA

Zateplení ano či ne?

Odpověď je jednoduchá. Rozhodně ano. Zateplení znamená totiž zlepšení izolačních vlastností, tedy nejen výhodu při velkých zimách a mrazech, ale naopak i při horkých letních dnech. Zateplení navíc znamená poměrně velkou úsporu na energiích, a přiznejme si to, o to nám v poslední době jde především. Izolace navíc izoluje i před hlukem.

Ale jaké zateplení zvolit? Jaké jsou vůbec varianty? Prakticky nepřeberné. Vybírat můžete jak mezi mnoha materiály, tak mezi různými technologickými postupy, s nimiž se některé materiály váží, jako je třeba izolace foukaná nebo stříkaná.

Stále mezi nejpoužívanější materiály patří polystyren.  Polystyren patří i mezi méně nákladnou variantu. Polystyren navíc seženete v několika formách, a to např. v podobě pěnové či extrahované.  Od té nejznámější nařezané do bloků či kvádrů o různých tloušťkách až po měkkou variantu molitanu.

Dalším izolačním materiálem je pak minerální vlna, která navíc chrání i před ohněm, Ostatně je vyrobena  z horniny, nejčastěji křemene.

Další velmi frekventovaný materiál je celulóza, která může být sympatická i tím, že jde o recyklovatelný materiál. Celulóza bývá pak využívána pro tzv. foukanou izolaci, kdy se nastříká do potřebných míst a narozdíl od polystyrenu tak vyplní každou škvírku.

Nesmíme zapomenout i na poněkud specifické izolace např. z ovčí vlny či konopí. Ty bývají využívány v různých dřevostavbách či moderních ekologických stavbách, konopí opět často využívá foukanou technologii.

Své místo mezi izolacemi má i keramzit, přírodní materiál, který se využívá u specifického odlehčeného betonu. Pokud se v tom velkém množství jen stěží orientujete, jistě vám pomůže konzultace s odborníky. Ty využijete jistě i tehdy, pokud máte v materiálu jasno a sháníte jen řemeslníky či dodavatele.

Na firemniprofil.cz najdete velké množství dodavatelů rozřazených dle odborností.

Naleznete u nich i hodnocení a recenze včetně fotografií a můžete si tak udělat obrázek o výsledcích jejich práce. Pakliže vás některý dodavatel zaujme, budete mít k dispozici veškeré kontakty a od navázání možné spolupráce z pohodlí domova vás bude dělit jen pár kliků.

Související příspěvky

Každý 7. rodinný dům v Česku je ze dřeva!

redakce

Kam vyvést odpadní vodu? Přece do betonové jímky!

redakce

Hydroizolace plochých a šikmých střech

redakce