STAVBA

Zakrývací plachty jsou praktickou pomůckou do každé domácnosti

S příchodem chladnějšího počasí se dá očekávat větší množství dešťových, potažmo později i sněhových srážek. Pokud vůči těmto klimatickým jevům chcete ochránit svůj majetek, je vhodné kromě jiných metod využít zakrývací plachty. Zcela jistě se pro ně najde bohaté využití.

 

Uplatnění v exteriérech

Kvalitní zakrývací plachta, která je nepromokavá, se hodí kupříkladu k zakrytí nepoužívaného venkovního nábytku. Pokud jej nemůžete přesunout třeba do kůlny či přímo dovnitř domu, je dobré ho alespoň důkladně zakrýt, a to právě pomocí krycí plachty s oky. Zabráníte tak tomu, aby se na něj dostaly dešťové kapky, jež by zejména u dřevěného materiálu mohly nadělat nenapravitelnou škodu.

Krycí plachty se dále dají použít pro zabezpečení dřeva, které máte nasušené a připravené na zimní vytápění. Sníží se tak pronikání vlhkosti a dřevo zůstane v použitelném stavu, nezačne předčasně tlít.

V neposlední řadě se větší typy plachet hodí k zakrytí venkovního bazénu. Zbytečně pak do něj nepadá listí, které byste na jaře museli složitě odstraňovat.

 

Vhodné jsou i do domu

Nejen pro venkovní využití jsou zakrývací plachty určené, dají se dobře využít také přímo v domácnosti. Předměty, které tolik nepoužíváte, se zbytečně zanášejí prachem, což může znamenat jejich rychlejší zkázu. Kvalitní krycí plachta tomuto jevu efektivně zabrání.

Spolehlivé materiály nabízí společnost Plachty Štěpáník. Firma vyrábí zakrývací plachty z polyetylenu. Jedná se o velmi trvanlivý materiál, jenž má vysokou tepelnou stálost a je zcela nepromokavý. Díky tomu plachty vydrží i v nejnáročnějších klimatických podmínkách, aniž by došlo k jejich protržení. Jsou opatřené kvalitními kovovými oky na okrajích, díky čemuž se dají pomocí lanka pevně svázat tak, aby je nemohl odvanout a odhrnout případný vítr. Firma je nabízí v různých velikostech, vyrobí vám je rovněž i přesně na míru dle vašich potřeb.

Související příspěvky

Hliníkové zábradlí: Kutilem s ním může být každý

redakce

Stavíme rodinný dům – jaký vybrat?

redakce

Naměřen rekordní Blower-door!

redakce