STAVBA

Vyhrajte svůj dlouhodobý boj nad účty za vytápění

Největší položku v rodinném rozpočtu majitelů domů bezesporu tvoří vytápění. Náklady spojené s topnou sezónou jsou každým rokem vyšší a přesto je nutné se zimou a chladným počasím bojovat. Existuje však řešení, jak se dá ušetřit. Zvolte tu správnou izolaci.

 

Zabraňte úniku tepla

Bez topného tělesa by nám doma byla až příliš velká zima a nejspíše i naši blízcí by se velice rychle dožadovali tepla. V rodinných domech se nejčastějším problémem stává, že částečné vyprodukované teplo unikne bez jakéhokoliv postranního užitku. Tato skutečnost pak pro nás znamená vysoké náklady za vytápění.

 

Kvalitní izolace stropu

Když teplo nedokážeme udržet v domě a ztrácíme ho, musíme o to více zatápět, aby teplota v domě byla stále stejná a nesnižovala se. Můžeme izolovat okna a dokonce i dveře, většinou ale zapomene na to hlavní, na kvalitní izolaci stropu. Teplý vzduch jde nahoru a když nemáme strop dostatečně izolovaný, unikne přes něj rovnou mimo váš dům.

Rychlým a zároveň velmi efektivním řešením je foukaná minerální izolace. Ta  nám může snížit až třetinu nákladů za teplo a současně v létě ochránit dům před přehříváním. Aplikace izolace stropní konstrukce je jednoduchá, hotová během několika hodin a bez jakékoliv nutnosti speciálních příprav nebo výstavby lešení.

 

Foukaná izolace stropu

Technologie foukání přivede izolační materiál pomocí hadice na požadované místo ze zásobníku aplikačního stroje, který spolu s dalším nezbytným vybavením stojí na autě zaparkovaném před domem. Nikde se tak nemusí izolační materiál uchovávat, přikrývat nábytek igelitem či se na pár dní i s rodinou stěhovat například k příbuzným. Realizace pokládky foukané izolace probíhá rychle a bez nepořádku.

 

Izolace bez tepelných mostů

Díky foukání se izolační materiál dostane i do těch nejmenších spár, mezer a skulin. Materiál tak vytvoří tak dokonale souvislou vrstvu, ve které jsou nedostatky nebo tepelné mosty téměř vyloučeny. Technologie aplikace foukáním je vhodný pro stropy a veškeré střešní konstrukce. Minerální vlna, používaná jako izolační materiál je nehořlavá, neslehne se ani po delším čase, odolává plísním i škůdcům a nevtáhne do sebe vodu. Je ideální pro použití jak u starších objektů, tak u nové výstavby a také k opravě dosluhujícím izolacím.

Zateplení stropu vám ušetří až třetinu nákladů na vytápění, protože udrží teplo v domě a vy budete moci méně topit.

 

Související příspěvky

Správná montáž a manipulace

redakce

Jak na stavbu základové desky?

redakce

Postavit dům v krátké době = využít program Rychlé řešení

redakce