STAVBA

Výhody foukané izolace: proč se vyplatí?

Letošní topná sezóna už by mohla skončit, chladnější počasí nás ale stále nutí udržovat doma komfortní teplotu topením. To se samozřejmě projeví na celkových nákladech. Jak nám pomáhá foukaná izolace šetřit?

 

Teplo stoupá vzhůru

V rodinném rozpočtu jsou náklady na vytápění jednou z největších položek a proto každý majitel domu řeší, jak ušetřit. Většinou se snažíme dům izolovat vyměnit okna a dveře a zateplit fasádu, na místo, kudy uniká nejvíce tepla, však zapomínáme. Už v hodinách fyziky jsme se učili, že teplý vzduch stoupá vzhůru, proto je velmi důležitá izolace stropu. Ta pomůže udržet teplo v domě, musíme tak méně topit a tedy šetříme náklady, a to až o třetinu. Foukaná minerální izolace je pro zateplení stropů nejvhodnějším řešením. Počáteční investice je v porovnání s celkovou výměnou oken nebo zateplením fasády výrazně nižší a návratnost je rychlejší.

 

Rychlá aplikace

Velkou výhodou je také rychlá a čistá aplikace, nemusíme balit nábytek do igelitu a stěhovat rodinu na několik dní k sousedům. Váš běžný život uvnitř domu zůstane beze změny, veškerý materiál je umístěn v zásobníku na nákladním autě, které parkuje u domu a na určené místo se dostává foukáním pomocí hadice. K aplikaci tak stačí jen několik otvorů, nikdo vám nechodí přes obývák ani není potřeba stavět lešení. Díky technologii foukání se izolant dostane do všech škvír a spár a vytvoří tak souvislou vrstvu, která minimalizuje riziko vzniku tepelných mostů.  Minerální vlna používaná pro foukanou izolaci nesléhá a nedeformuje se, je hypoalergenní, nehořlavá, odolá plísním i bakteriím a nenasákává vodu, sloužit vám bude mnoho let.

Aplikace izolace je hotová během několika hodin, bez zbytečného nepořádku nebo složitých příprav. V zimě vám pomůže ušetřit náklady, protože zamezí únikům tepla, a v létě ochrání obytné místnosti před přehřátím.

Související příspěvky

Překvapily vás nečekaně vysoké výdaje na vytápění i při letošní poměrně mírné zimě?

redakce

Výběr stavebního pozemku

redakce

Jak se dá účinně provést sanace vlhkého zdiva?

redakce