STAVBA

Velkoformátové obklady zkrášlí i malou koupelnu

< !DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"> Untitled document

Pokud se domníváte, že velké formáty obkladů a dlažeb jsou určeny jen pro prostorné koupelny a do těch malých se zkrátka nehodí, mýlíte se. I v menší koupelně můžete použít velkoformátové obklady a dlažby a nebudete vůbec litovat.

 

Představa nutnosti použít do malé koupelny výhradně malé obklady je pouhým mýtem, který ale dodnes přežívá. Je tomu tak pravděpodobně zásluhou samotných obkladačů. Práce s velkými formáty na malém prostoru je totiž o něco náročnější, je třeba mít lépe vyrovnaný podklad. Pokud Vás bude obkladač od výběru velkoformátových obkladů a dlažeb zrazovat, nedejte se a trvejte na svém. Hotové dílo, pokud bude kvalitně a profesionálně provedeno, bude stát za to.

Velkoformátové obklady, kam se podíváš

Současná nabídka na trhu nás vlastně přímo vybízí, abychom volili velkoformátové obklady. Výrobci houfně formáty „zvětšují“ a nabízejí stále nové obklady ve větších rozměrech. Velké rozměry obkladů a dlažeb jsou momentálně silný trend. Nejedná se ale o módní záležitost, která za dva tři roky pomine. Velké formáty zde již zůstanou, bude se jen neustále zdokonalovat a vylepšovat jejich povrch.

Velký formát daný prostor sjednotí a opticky zvětší. Proto se ani v malé koupelně nemusíte bát a klidně použijte velké obdélníkové obklady 30×60 cm nebo 20×50 cm a další velikosti. Koupelna tak nebude rozčleněna a rozkouskována častými spárami. Velký formát navíc působí elegantně a luxusně.

Často se i jako obklady stěn používají dlažby. Odpadá tak dolaďování dlažby k obkladu a obráceně. Navíc dlažby bývají v mnoha případech již retifikovány – hrany výrobku jsou upraveny zabroušením na přesný rozměr s minimální odchylkou v rozměru mezi jednotlivými kusy. To umožňuje pokládat dlaždice velmi blízko sebe a vytvořit tak co nejmenší spáry. Tím je podpořen dojem čistoty a celistvosti, kterým bude koupelna působit.

M.B.KERAMIKA nabízí bezpočet velkoformátových sérií, které můžete použít jak do velké, tak do malé koupelny. Uvádíme několik možností. Další koupelnové série, ale i obklady a dlažby do předsíní, chodeb nebo na balkón najdete na www.mbkeramika.cz/obklady-a-dlazba/

BORA – velmi elegantní a zároveň velmi kvalitní dlažba, která se dá použít i jako obklad stěn. Moderní barevné kombinace černo-šedá a hnědo-béžová jsou doplněny o dekory s metalickým efektem.

ROMANTICA – Luxusní barvy s jemným mramorovým žilkováním, leštěný povrch, velké formáty pro umocnění celkového dojmu.

Díky romantice vytvoříte přepychový prostor, kde se budete cítit skvěle a pohodlně.

PETALI – Obklad nové velikosti 25×75 inspirovaný květy ibišku, kamélie, frézie, tulipánu a dahlie představuje moderní a odvážné barvy bordó a hnědé v kombinaci s jemnými odstíny béžové, růžové a bílé navržené v lesklém povrchu. Na své si přijdou jak milovníci geometrických vzorů, tak zasnění romantici. Vytvořte si elegantní a sofistikovanou koupelnu.

FUSION – V této sérii, která byla inspirována Feng-šuej, se snoubí elegance a krása. Nabízí nepřeberné množství přírodních prvků na dekorech, které dodají Vaší koupelně nezaměnitelnou intenzitu a atmosféru. Vytvořte si ideální prostředí pro relaxaci.

Související příspěvky

FAKRO Okna do plochých střech typ F – překvapí vzhledem, potěší vlastnostmi

redakce

Jak bydlet v domě svých snů?

redakce

Pro stavby je kvalitní hydroizolace velice důležitá

redakce