Search

Udělení Čestného uznání za architekturu a technologické řešení moderní továrny WITTE

16.ročník soutěže Stavba roku Karlovarského kraje uvedl své výsledk a průmyslové hale WITTE bylo uděleno české uznání za nadstandardní technologické řešení provozu a dlouhodobý společenský význam pro zaměstnanost v regionu.  U zrodu tohoto stavebního projektu doprovázela investora společnost DELTA, které investor svěřil architektonický návrh, projekci a stavební management této 22 000m2 rozlehlé průmyslové haly.

Architektonicky nejpřitažlivější je hlavně řešení administrativní části budovy, kancelářské a konferenční prostory. Samotná průmyslová hala WITTE access technology v Ostrově nad Ohří představuje technologicky vysoce vyspělou, moderní a především bezpečnou stavbu. Investor vzhledem k povaze výroby požadoval velmi kvalitní zázemí především pro technologie přesného strojírenství, stejně přesné chemické přípravy barev, dále lakovnu a konečně výrobu přesných plastových výlisků (klik apod.) z plastových granulátů, lisovaných za vyšších teplot.

Továrna WITTE představuje provoz, kde je kvůli nakládání s těkavými a hořlavými látkami nebo s roztavenými plasty zvýšené požární riziko. To si vyžádalo jedinečnéí opatření k co nejvyšší ochraně osob a majetku při havárii, proto DELTA rovněž plnila funkci stavebního dozoru pro dosažení maximální kvality stavby.

Investor na tomto projektu ocenil architekty společnosti DELTA zejména za hodnotnou moderní architekturu, kterou v DELTĚ jako partnerovi získal v jedné ruce spolu se všemi souvisejícími projekčními činnostmi a stavebním managementem. Jako velmi přínosnou investor hodnotil formu řízení a koordinace projektu zaměřenou na dodržení stanovených termínů a investičních nákladů.

Nad šestnáctým ročníkem Stavba roku Karlovarského kraje převzala záštitu hejtmanka Karlovarského kraje  Mgr. Jana Vildumetzová  s primátorem města Karlovy Vary, Ing. Petrem Kulhánkem.


TAG


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *