STAVBA

Střecha je nenahraditelnou součástí každého rodinného domu i činžáku

V České republice se značná většina rodinných domů chlubí šikmými střechami, které s sebou přináší spoustu praktických a estetických hodnot. Pokud však realizace není provedena pečlivě a svědomitě, postupně se začnou vady projevovat, zpravidla v nejméně vhodný okamžik, a tak se vám nakonec může nekvalitní, byť levný, materiál značně prodražit.

O tom, že střechy mají velice důležitou roli, není pochyb. Bohužel, lidé často přehlíží drobné vady, až se nakonec musí provést rozsáhlá rekonstrukce střechy, protože jim už doslova kape voda na hlavu.

 

Střecha má několik významných úkolů

Střecha vás ochrání před povětrnostními vlivy, v létě před neúnosným horkem a v zimě před velkými mrazy. Dále dotváří celkový vzhled domu a značně ovlivňuje podmínky pro život v podkrovních pokojích. Právě z uvedených důvodů si zaslouží náležitou péči.

U střechy nejprve zkontrolujte její povrch, respektive střešní krytinu. Posléze se zaměřte na oplechování, stav střešních oken a další viditelné prvky.

 

Nezapomeňte na okapy

Jakmile se provádí kontrola a oprava střechy, pozornost by měla být věnována také okapům, zda jejich správné funkčnosti nebrání nějaké překážky. Občas se může stát, že v okapu něco uvízne, a pak jsou okapy neprůchodné. Vyčištění se provádí běžně silnějším proudem vody, což zvládnete i sami.

Pokud sháníte společnost, která realizuje, opravuje a rekonstruuje střechy, dovolujeme si vám představit firmu STŘECHY NOVÁK působící ve Středočeském kraji. Jakmile do vyhledávače zadáte výraz “střechy Praha”, práce od pana Nováka se vám zobrazí mezi prvními. Zaměřuje se na střechy nejen rodinných domů, ale také činžáků. Každý rok si na své konto připíše zhruba 300 nových střech, což svědčí pouze o tom, že má v dané oblasti bohaté zkušenosti.

Související příspěvky

Kvalitní střecha v Praze na klíč

redakce

Stavte úsporně. Stavte z Háček!

redakce

Profesionální řešení dodávek stavebních materiálů to je Readymat

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.