Search

Stolové pily NORTON Clipper

Pro řezání materiálů jako je zámková či velkoformátová dlažba, obrubníky a obklady si s „lámačkou“ či úhlovou bruskou už jen tak nevystačíte. Aby byla práce co nejrychlejší, pohodlná, nejméně prašná a dosáhli jste co nejpřesnějších řezů, vsaďte na kvalitní stolové pily od značky Norton Clipper.

Stolové pily značky Norton Clipper jsou oblíbené pro svou vynikající stabilitu, jednoduché ovládání a praktický design. Využijete je jak pro řezání obkladů, keramické dlažby či zámkové dlažby, ale také jiných stavebních hmot. Nemusíte se bát olámaných hran ani nepřesností, pily jsou designované tak, aby si poradily i s kamenickými rohy, řezáním pod úhlem či drážkováním.

 

Pily pro obkladače

Mezi standardními obkladačskými pilami najdete modely, se kterými můžete řezat do hloubky od 45 do 60 mm a délky až 1200 mm a díky mostové konstrukci můžete řezat i pod úhlem 45° do hloubky 30-35 mm. Stroje jsou lehké, rozměrově menší a využijete je pro nejrůznější obklady, dlažbu, obrubníky a podobně. Hodí se proto jak pro profesionály a řemeslníky, ale i pro domácí a amatérské využití.

Například obkladačské pily NORTON Clipper TR 232 L a TR 252 jsou vybaveny spolehlivým motorem o výkonu 1100 a 1500 W a poradí si tak i s velkými formáty obkladů do 1200 mm. Přesné řezání zajišťuje pravítko s úhlovým nastavením a díky naklápěcí řezné hlavě se s nimi pohodlně řeže i pod úhlem. Jejich výhodou je také dlouhá životnost, které napomáhá ochrana čerpadla proti hrubým částicím a také pravidelná údržba.

 

Vysoká řezná kapacita

Pro kameníky, šamotáře a stavební firmy se vyplatí pořízení profesionálních stolních mostových pil řady Clipper CST, které mají robustnější konstrukci a umožňují řezání obkladů a dlažeb, které jsou rozměrově větší a tlustší. Díky kotouči o průměru 350 mm můžete řezat do maximální hloubky 110 mm a délky až 1500 m. Stoje mají výkonnější motor 2,2 kW a vyšší hmotnost, čímž jsou výkonnější a stabilní. Díky naklápěcí řezné hlavě je rovněž možné úhlové řezání a drážkování.

 

Stolové pily na dlažbu a běžné stavební materiály

Nejmenší mezi stolovými pilami je model Clipper CGW, se kterým dosáhnete hloubky řezu 110 mm a délky 500 mm a hodí se proto pro méně rozměrné stavební materiály, zámkovou dlažbu a obklady. Jedná se o základní ekonomický model. Pokud vedle ´zámkovky´ řežete i větší kamenné či betonové bloky nebo velkoformátové dlažby jsou spolehlivou volbou modely CM351 a CM42, s hloubkou a délkou řezu 110/700 a 135/670 mm a jednofázovým motorem o výkonu 2,2 kW. Jsou vybaveny sklopnými nohami, naklápěcí hlavou nebo pojezdovými kolečky pro snazší přepravu.

Pokud potřebujete řezat kromě běžných stavebních materiálů i zdící bloky, ale zároveň si nemůžete dovolit blokovou pilu, vyplatí se pořízení lehké stolové pily JCW, se kterou lze řezat do délky 600 mm a do hloubky až 150mm. Pila si tak poradí při jejich otočení i s rozměrově většími stavebními bloky.

 

Vsaďte na kvalitní kotouč

Kvalitní pila je základ, ale bez vhodného kotouče přesného řezu nedosáhnete. Kotouč je u některých pil součástí dodávky, většinou si však vhodný kotouč musíte vybrat sami. S výběrem vám pomůže prodejce i popisky od výrobce, které přesně udávají typ materiálu, který s daným kotoučem můžete řezat. V případě, že máte v plánu řezat více materiálů, vyrábí se také kotouče univerzální. Sledujte také výšku segmentu, která zásadním způsobem ovlivňuje životnost kotouče.

 

Extrémní životnost

Pily Norton Clipper umožňují řezání za sucha i za mokra a díky ochraně čerpadla před hrubými částicemi se nemusíte bát závady. Pilám navíc stačí pouze rychlá a jednoduchá údržba, očištění, odpojení od napájení a uschování na suchém místě. Spolu s pravidelným servisem u autorizovaného prodejce tak své pile zaručíte dlouhou životnost, přesnost a zachování jejích řezných vlastností.

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *