STAVBA

Stolní pily a hoblovky patří do každé truhlářské dílny

Zdroj obrázku: Twin Sails / Shutterstock.com

Věnujete se ve svém volném čase práci se dřevem? Přinášíme vám tipy na vybavení, které by ve vaší dílně rozhodně nemělo chybět. Samozřejmě přidáme i důvody, proč jsou právě tyto nástroje naprosto nezbytné a zdůrazníme jejich hlavní přednosti.

Přesnost, preciznost a dostatek pracovní plochy

Pro snadnou práci se dřevem je vlastnictví stolní pily nezbytné. Proto na ni narazíte i v profesionálních truhlářských dílnách. Její hlavní výhody? Díky prostornému pracovnímu stolu se dá se dřevem snáze manipulovat a vždy jej nastavit tak, jak potřebujete. Stolní pily také snižují riziko posunutí materiálu a poskytují přesné a hladké řezy. Díky možnosti nastavení úhlu čepele dosáhnete vždy požadovaných řezů.

Nezbytné vyhlazení a zarovnání povrchu

Ve chvíli, kdy dřevo nařežete na potřebné rozměry, nastane čas na vyhlazení a zarovnání povrchu jednotlivých kusů. Právě k tomu jsou určené hoblovky. S kvalitními hoblovkami je práce bezpečná a výsledky dokonale precizní. Nejlepší jsou hoblovky, které mají hoblovací stoly vyrobeny z litinových odlitků, co přispějí k pohodlí při práci a postarají se o kvalitní zarovnání i vyhlazení.

Finální úprava zvýrazní barvu dřeva a prodlouží jeho životnost

Jak u stolní pily, tak i u hoblovky platí, že musí být stabilní a mít dokonale ostré nože. Jen tak dosáhnete nejlepších výsledků a nebudete riskovat zranění. Jakmile veškeré kusy dřeva zpracujete, nezapomínejte také na jeho ošetření. Ideální je použít nejprve impregnaci a následně barvu dřeva zvýraznit k tomu určeným lakem. Díky tomu bude dřevo nejenom skvěle vypadat, ale prodlouží se tím také jeho životnost.

Práce se dřevem je voňavá, vyžaduje přesnost, trpělivost a doopravdy při ní platí pravidlo: dvakrát měř, jednou řež. Aby vám šlo řezání, hoblování a další činnosti spojené se dřevem rychle od ruky, investujte do kvalitních nástrojů. Ušetří vám čas a zaručí perfektní výsledky.

Související příspěvky

Půdní byty jsou stále oblíbenější!

redakce

Potřebujete kvalitní stavební desky? Jedině OSB!

redakce

Jaké jsou nejmodernější způsoby sanace vašeho zdiva? Dopřejte své budově maximální odolnost

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.