Search

Stavba zapuštěného bazénu za pomoci Liaporu

Letní sezóna je už na dohled a společně s ní se poupraví i potřeby majitelů rodinných domů. Horké dny si žádají dostupné osvěžení, bez něhož není žádná zahrádka úplná. Stín rozkvetlého stromu sice dokáže vytvořit příjemné podmínky a úkryt před slunečnými paprsky, zapuštěný bazén však nepřekoná. Výběr vhodného bazénu není vůbec jednoduchou záležitostí a rozvaha se zde opravdu vyplácí.

Při nákupu zohledňujeme tvar, velikost, cenu i barevné odstíny. Určitě nezapomeňte ani na materiály použité při výstavbě bazénu. Ke snížení nákladů za ohřev vody a zároveň k prodloužení koupací sezóny vede cesta skrze lehké keramické kamenivo Liapor, podívejme se na tuto technologii z trochu bližší perspektivy.

2014-08-04 12.07.32

 

Výstavba bazénu s použitím obsypu z Liaporu

Využívání bazénu předchází jeho výstavba. Nejdříve je nutné realizovat potřebné vyhloubení a připravit odpovídající železobetonovou desku. Na tu se následně usadí bazén, čímž vzniká prostor mezi pláštěm bazénu a stěnou terénu, který je třeba něčím vyplnit. A právě v tuto chvíli na scénu přichází obsyp z lehkého keramického kameniva Liapor sloužící jako výtečný izolant. Právě díky unikátním vlastnostem snížíte výdaje za ohřev vody a zároveň si prodloužíte koupací sezónu až do pozdních letních dnů.

 

Hlavní výhody obsypu Liapor

Obsyp Liaporem je snadný a proveditelný u všech typů dostupných bazénů (plastový, ocelový, betonový atd.) Materiál jednoduše ukládáte po třiceticentimetrových vrstvách a následně hutníte lehkou vibrační deskou. Nejsilnější výhoda je ukrytá v perfektních tepelně izolačních vlastnostech. Voda v takovém bazénu chladne výrazně pomaleji, takže není nutné využívat častého ohřevu. Liapor koresponduje s aktuální poptávkou společnosti po energeticky úsporných řešeních, které dokážou výrazně snížit náklady na používání bazénů.

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *