STAVBA

Srub postavíte snadno

Hledáte krásné a komfortní bydlení a uvažujete o tom, že budete bydlet v romantickém srubu? Bojíte se, že jeho stavba bude složitá a zdlouhavá? Vaše obavy jsou zcela zbytečné. Přesvědčit vás o tom mohou specialisté ze společnosti KANADSKÉ SRUBY TÁBOR s.r.o.

 

Technologie výroby srubu

U výstavby srubů je nutné více než kdy jindy věnovat dostatečný čas výběru kvalitního materiálu. Společnost KANADSKÉ SRUBY TÁBOR to dobře ví, a proto dřevo, které je na stavby používáno, prochází přísnou kontrolou hned o počátku – tedy při výběru v lesích.

Pro stavbu srubů vybírají pouze dřevo zdravé s náležitým středovým průměrem 30-40 cm.

Jak se staví srub?

Přebrané dřevo je ručně zbaveno kůry, protože při ručním oloupání si dřevo zachovává svou přirozenou krásu a křivost. Odkorněné dřevo je následně ošetřeno proti biologickým škůdcům a to výhradně šetrným a zdravotně nezávadným postřikem. Po této proceduře začíná stavba samotného srubu.

 

Tradiční řemeslo

Společnost KANADSKÉ SRUBY TÁBOR ctí dlouhodobé tradice, a proto při výstavbě srubových domů postupuje výhradně podle tradičních osvědčených postupů. Jak taková stavba vypadá? Pomocí speciální technologie je do každého kmenu vyřezána nepravidelná drážka, která přesně kopíruje křivost každého dole navazujícího kmene. Tuto drážku nahrubo vyřezanou motorovou pilou pak tesařský mistr dočistí dlátkem. Na milimetrové přesnosti této operace závisí finální těsnost srubových spojů a rohových vazeb. Jedině mistrova přesnost a důslednost zaručuje, že bude srubová stěna pevně svázaná, aniž by použili jediný vrut, závitovou tyč, nebo hřebík.

 

Propracované do posledního detailu

Když jsou stěny hotové, celá konstrukce je zaklopena stropními průvlaky a stropním roštem. Jednotlivé kmeny takto dokončeného srubu jsou označeny čísly a na stěny se křídou rozkreslí schéma elektroinstalace podle počítačového výkresu. Následně se srub začne od shora rozebírat. Při tomto rozebírání se podle rozkresleného schématu navrtávají budoucí rozvody elektřiny. Očíslované kmeny jsou poté naloženy na kamion a po sepsání a vystavení průvodních dokumentů je srub připravený na expedici k zákazníkovi.

 

Dovoz přímo na místo

Pro převoz k zákazníkovi používá společnost KANADSKÉ SRUBY TÁBOR nákladní návěs /TIR/. Poradí si i se špatně přístupným terénem. V případě špatné dostupnosti na pozemek je kulatina přeložena na terénní dopravní prostředek. Složení srubu u vás doma pak probíhá za pomoci jeřábu a díky profesionálním jeřábníkům je otázkou několika málo dnů. Potom už zbývá pouze dokončit montáž krovu a vyrobit masivní srubové schodiště a srubový skelet je hotov.

Stavba srubu je rychlá a na jejím konci vás čeká krásné bydlení. Podívejte se na nabídku společnosti KANADSKÉ SRUBY TÁBOR na http://kanadskesruby.cz . Na zakázku vám vyrobí rodinné domy i rekreační objekty.

 


Související příspěvky

Najdou se v Praze ještě zkušení a ochotní instalatéři? Samozřejmě ano!

redakce

Pasivní dům GS PASIV 2 získává velký obdiv u odborníků i veřejnosti

redakce

KORATHERM HORIZONTAL VKM otopné těleso do moderních interiérů

redakce