STAVBA

Špičkové vápenopískové cihly slaví mimořádný úspěch!

Vývoj technologií moderní architektury jde stále kupředu. Důkazem toho jsou unikátní vápenopískové cihly – na český trh je přináší firma Kalksandstein CZ s.r.o. a nedávno s nimi zaznamenala mimořádný úspěch.

Funkční a chytré řešení

Moderní vápenopískové cihly vyhovují těm nejvyšším nárokům na kvalitu výstavby. Díky vápenopískovým cihlám je totiž možné konstruovat moderní pasivní nízkoenergetické domy, které díky speciálním cihlám získávají jedinečné vlastnosti jako je vysoká životnost, velmi dobré vnitřní mikroklima a v neposlední řadě i jedinečný design.

První pasivní dům v ČR certifikován v Darmstadtu!

Důkazem toho je i nedávná certifikace jednoho z pasivních domů, který byl postaven právě z vápenopískových cihel. Moderní bydlení v České republice díky tomu získalo další rozměr. Firma Kalksandstein CZ s.r.o. totiž nechala certifikovat vápenopískový pasivní dům v Passivhausinstitutu v Darmstadtu! Jedná se o pasivní dům KS-ORIGINAL v Jenišově. Ten se stal prvním pasivním domem, který má certifikát Dr. Feista PHI Darmstadt. Tento certifikát je nejvyšší známkou kvality. Jedná se o teprve druhý takovýto dům v celé bývalé Východní Evropě! V Německu, či Rakousku jsou takovýchto domů postavené tisícovky, jsou již běžnou záležitostí.

Mimořádné vlastnosti

Získání tohoto ocenění zaručuje majiteli a investorovi, že dům má mimořádné izolační vlastnosti a velmi hodnotně zpracované stavební detaily po stránce stavební fyziky.

Dům získal ocenění především z toho důvodu, že dosáhl spotřeby energie 15 kWh/m2rok!

Dům v Jenišově se také vyznačuje výbornou vzduchotěsností a jeho celková primární energie na vytápění, přípravu teplé užitkové vody, větrání a domácí spotřebu při standardním provozu nepřekračuje 113 kWh/m2rok! Získání certifikátu je o to cennější, že dům je postaven v lokalitě s klimatickými podmínkami, které patří v rámci ČR k nejméně příznivým.

Inspirace pro ostatní

V České republice se mnoho domů za pasivní pouze vydává a my můžeme investorovi pouze pogratulovat k takto kvalitnímu domu. Ukázal tak cestu dalším, kteří se takovýto dům teprve chystají postavit.

Více informací o stavbě domů z revolučních vápenopískových cihel najdete na http://kalksandstein.cz!

Související příspěvky

Nulla semper nec sit massa

redakce

Srub postavíte snadno

redakce

Kam se hodí interiérové stěrky a jaké mají výhody

redakce