STAVBA

Rozvody vody a odpadu jsou důležité

Rozvody vody a odpadů jsou důležité v každé stavbě a provádějí se vždy skoro na samém začátku. Trubky pro daný rozvod pak mohou být měděné nebo plastové. Každý typ má však své pro a proti. Potrubní systémy z plastů představují progresivní řešení hlavně v objektech, kde je potřeba vyměnit stávající ocelová potrubí nebo kompletně předělat rozvodné sítě. Jedná se o poměrně novou technologii, ale i přesto svými parametry splňují nejnáročnější podmínky a ty nejpřísnější kritéria.


Rozvody z plastu mají také své výhody
Možná se to nezdá, ale i rozvody z plastu mají své výhody. Jedná se například o to, že nekorodují ani nezarůstají a jejich životnost tak dosahuje až 50 let. Montáž plastových rozvodů pro odpad a vodu je snadná a rychlá, a samotné rozvody mají velmi vysokou ohebnost. Dalším plusem je jistě minimální šíření hluku.


Pozadu nezůstává ani měď
Pozadu ovšem nezůstávají ani trubky měděné. Ty mají velmi vysokou odolnost proti tlaku a dovolený maximální provozní tlak se udává při hodnotách součinitele bezpečnosti 3,5 a pevnosti v tahu 200N/mm3 do provozní teploty 100°C. Měděné trubky disponují také svou velkou roztažností, která je až dvojnásobně větší než roztažnost ocelové trubky.


Kde kvalitní rozvody vody a odpadů zakoupit?
Velmi široký sortiment trubek naleznete na www.topeni-koupelny.cz. Jedná se o stránky stejnojmenné firmy, která se zabývá prodejem čerpadel, vybavením do koupelen, zrcadel, trubek a mnoha dalšího. Její sortiment je  opravdu široký a tak si jistě každý vybere. Za zmínku pak také jistě stojí, že tato firma je držitelem certifikátu vydaným firmou Quality Austria.

Pro více informací navštivte www.topeni-koupelny.cz.

Související příspěvky

Lité podlahy – anhydrit PROFI – ideální pro provádění vytápěných podlah a nejen to!

redakce

Jak snížit částku nákladů za vytápění?

redakce

Investice do kvalitní střechy se vyplatí. Nezapomeňte i na střešní okno a okapy

redakce