STAVBA

Rozdíl mezi zásobníkovým nebo průtokovým ohřívačem vody

 

Ohřívače vody jsou nedílnou součástí každé domácnosti. Život bez teplé vody si v dnešní době ani neumíme představit. Zásadně se ohřívače vody dělí do dvou skupin. Těmi jsou zásobníkové ohřívače vody a průtokové ohřívače vody. Každý z těchto druhů má svá pro i proti. Nesprávný výběr může znamenat vyšší výdaje, než by bylo třeba. Kdy se hodí průtokové ohřívače a kdy zase zásobníkové?

 

Jak funguje zásobníkový ohřívač vody?

Zásobníkový ohřívač vody je klasický bojler. Ten nahřívá stále vodu, kterou má ve svém zásobníku na určitou teplotu. Teplou vodu při malém odběru pak jen přihřívá, aby zůstala připravena pro využití. Výhodou je ohřátí velkého množství vody při spotřebování relativně malého množství energií. Může se jednat o plyn i elektřinu. Ovšem bojlery spotřebují energii na ohřev a na přihřívání stále, i když vodu v zásobníku nevypotřebujeme. Pak je přitápění nákladné. Důležitý je tedy výběr správné velikosti.

 

Jak ohřívá vodu průtokový ohřívač?

Průtokový ohřívač začne ohřívat vodu v momentě otevření kohoutku s teplou vodou a skončí ve chvíli zavření kohoutku. Žádné zbytečné přihřívání ani stálé ohřívání. Bohužel spotřeba energií na tento okamžitý ohřev je vyšší. Opět se může jednat o plynové průtokové ohřívače nebo elektrické. Při častém využívání teplé vody se jeho chod může prodražit. Správný výběr ohřívače je tedy pro chod domácnosti velmi důležitý.

 

Vybírejte tam, kde vám nabídnou široký sortiment obou druhů

Základem pro správný výběr ohřívače je široká a kvalitní nabídka prodejců. Pokud hledáte opravdu velkou nabídku kvalitních průtokových i zásobníkových ohřívačů, můžete si vybrat na e-shopu levna-koupelna.cz. Tento obchod je jedním z největších prodejců koupelnového vybavení. Ve všech kategoriích nabízí široký sortiment těch nejlepších výrobků.

 

Související příspěvky

Revoluční kloubová stavebnice TRI-LOCK

redakce

Nulla semper nec sit massa

redakce

Bez kvalitních základů nemůže stát bezpečný dům ani v Praze!

redakce