STAVBA

Proč jsou zpět v oblibě srubové domy?

Obliba srubových domů a ostatních druhů dřevostaveb z masivních dřevin v poslední době zažívala spíše úpadek. V současnosti se situace ale mění a srubové domy se vracejí opět na scénu. A nikoliv jen jako rekreační objekty a chalupy, ale jako stavby pro život celé rodiny. Proč se tak najednou zvýšila obliba srubových domů a dřevostaveb z masivu? Odpověď je jednodušší než si možná myslíte.

 

Originalita a přirozená elegance

Dnešní architektura je založená především na originálním a elegantním vzhledu. Velký důraz je také kladen na využívání přírodních materiálů. A právě srubové domy tyto podmínky dokonale splňují. Elegance jim rozhodně nechybí, originalita také ne. A přírodní materiály jsou využity v celé konstrukci. Existují i jiné důvody proč se rozhodnout pro srubový dům? Samozřejmě že ano.

 

Dřevo zvyšuje pohodu v domácnosti

Dřevo je materiálem, který má schopnosti pozitivně působit na naší mysl. Dokáže naladit příjemnou atmosféru a klid. Zejména klid a pohoda jsou v dnešní uspěchané době nedostatkovým zbožím. Navíc srubové stavby mohou splňovat veškeré moderní potřeby dnešní doby a i interiér může být zařízen moderně. Pro zachování kouzle se ovšem doporučuje zůstat u klasického stylu vybavení srubových domů. To doporučuje i specialista v tomto oboru – společnost Woodlife.cz.

 

Výstavba prošla modernizací

Původní kouzlo srubových staveb je samozřejmě zachováno dodnes. Jsou ovšem vylepšeny části výstavby, které v dřívějších dobách znamenaly značný problém v konstrukci srubového domu. Na utěsnění se už nevyužívají provazce, mechy nebo spáry z hlíny. Skvělou návaznost a pevnost spojů v dnešní době zajišťuje dvojité nebo trojité drážkování jednotlivých klád, které se vzájemně propojí dřevěnými zámky. Přesně tuto technologii využívá i společnost Woodlife.cz. Díky inovacím, zachování tradic a dlouholetým zkušenostem se tato společnost řadí v oboru výstavby srubových domů k největším specialistům na našem trhu.

Kompletní informace najdete na www.woodlife.cz.

Související příspěvky

Se stavbou domu na klíč neprohloupíte

redakce

Tip na lukrativní novostavby a pozemky v Praze!

redakce

Kvalitní střecha v Praze na klíč

redakce