STAVBA

Proč jsou zpět v oblibě srubové domy?

Obliba srubových domů a ostatních druhů dřevostaveb z masivních dřevin v poslední době zažívala spíše úpadek. V současnosti se situace ale mění a srubové domy se vracejí opět na scénu. A nikoliv jen jako rekreační objekty a chalupy, ale jako stavby pro život celé rodiny. Proč se tak najednou zvýšila obliba srubových domů a dřevostaveb z masivu? Odpověď je jednodušší než si možná myslíte.

 

Originalita a přirozená elegance

Dnešní architektura je založená především na originálním a elegantním vzhledu. Velký důraz je také kladen na využívání přírodních materiálů. A právě srubové domy tyto podmínky dokonale splňují. Elegance jim rozhodně nechybí, originalita také ne. A přírodní materiály jsou využity v celé konstrukci. Existují i jiné důvody proč se rozhodnout pro srubový dům? Samozřejmě že ano.

 

Dřevo zvyšuje pohodu v domácnosti

Dřevo je materiálem, který má schopnosti pozitivně působit na naší mysl. Dokáže naladit příjemnou atmosféru a klid. Zejména klid a pohoda jsou v dnešní uspěchané době nedostatkovým zbožím. Navíc srubové stavby mohou splňovat veškeré moderní potřeby dnešní doby a i interiér může být zařízen moderně. Pro zachování kouzle se ovšem doporučuje zůstat u klasického stylu vybavení srubových domů. To doporučuje i specialista v tomto oboru – společnost Woodlife.cz.

 

Výstavba prošla modernizací

Původní kouzlo srubových staveb je samozřejmě zachováno dodnes. Jsou ovšem vylepšeny části výstavby, které v dřívějších dobách znamenaly značný problém v konstrukci srubového domu. Na utěsnění se už nevyužívají provazce, mechy nebo spáry z hlíny. Skvělou návaznost a pevnost spojů v dnešní době zajišťuje dvojité nebo trojité drážkování jednotlivých klád, které se vzájemně propojí dřevěnými zámky. Přesně tuto technologii využívá i společnost Woodlife.cz. Díky inovacím, zachování tradic a dlouholetým zkušenostem se tato společnost řadí v oboru výstavby srubových domů k největším specialistům na našem trhu.

Kompletní informace najdete na www.woodlife.cz.

Související příspěvky

ASOCIACE DODAVATELŮ MONTOVANÝCH DOMŮ (ADMD)

redakce

Proč se rozhodnout pro srubový dům

redakce

Hledáte kufřík na nářadí, kterému můžete dát zabrat?

redakce