STAVBA

Plechové střešní krytiny, praktické a moderní spojení pro vaši střechu

Plechová střešní krytina se čím dál častěji stává volbou zákazníků při renovaci střechy, ale i při výběru střechy pro novostavbu. Důvodem jsou četné výhody i cenová dostupnost. Nové moderní technologie navíc nabízejí dlouhou životnost a stálobarevnost těchto střech. Pojďme se blíže seznámit s výhodami plechové střešní krytiny.

 

Lehká krytina v moderním stylu

Plech volí stavebníci a architekti pro jeho bezkonkurenční lehkost mezi dalšími typy střešních povrchů. Plechovou střešní krytinu tedy udrží i starší krov, což je důvodem proč se stává častou volbou pro rekonstrukce starších střech. Plechovou krytinu tedy bez problémů položíte na starší nebo méně vyztužené krovy bez obav z přetížení střechy.

Plechové střešní krytiny se dále vyznačují cenovou dostupností. Zatížení tedy nečeká ani vaši střechu, ani vaši peněženku. Přesto je jejich životnost dlouholetá a podložená dlouhodobou zárukou.  U plechových tašek si také můžete být jisti stálobarevností krytiny. A nezapomeňme ani na extrémně rychlou montáž plechové střechy.

Moderní styl střechy zajišťuje široká škála tvarových provedení (imitace střešních tašek, ale i klasický hladký vzhled), kdy máte na výběr z velkoformátových a maloformátových plechových šablon. Pokud se nechcete vzdát výhod plechových tašek, ale přesto preferujete vzhled klasických pálených tašek, zvolte krytinu, která věrně imituje vzhled pálené střešní krytiny. Na výběr máte také z široké barevné palety tašek.

 

Najdeme nějakou nevýhodu?

Jako občasná nevýhoda plechových střešních tašek se uvádí hlučnost. Může se zdát, že déšť nebo vítr narážející do střechy je více slyšet než u jiných typů střech. Moderní technologie a materiály však tento rozdíl zmenšily na minimum a díky odizolování vrstvy střešního pláště je hlučnost střech téměř srovnatelná.

Plechová střešní krytina je navíc velmi odolná vůči vlivům počasí a nabízí dlouholetou životnost, podobně jako pálené či betonové střešní tašky. Neohrozí vás tedy sníh, déšť, kroupy, ale ani další závažnější klimatické vlivy, jako jsou silné lijáky nebo vichřice.

 

Plechovou střechu do každé rodiny

Střešní tašky z plechu mohou nabídnout širokou škálu využití a při správné a důkladné instalaci se můžete těšit z plnohodnotné a kvalitní střešní krytiny po dlouhá léta. Obecně se uvádí životnost plechových střech okolo 30 až 35 let. Poměr ceny a výkonu je tedy více než uspokojivý. Svým vzhledem i funkčností se hodí, jak pro novostavbu, tak pro rekonstrukci stávajícího domu. Vybírat také můžete z různých materiálů – plechová střešní krytina se vyrábí z hliníku, mědi a nejpoužívanější se pak stává upravená ocel. V kombinaci s povrchovými úpravami se pak o takovou střechu nemusíte téměř starat po celou dobu její životnosti. Podtrženo, sečteno, plechová střecha se hodí pro každý dům a přináší sebou spoustu výhod.

Související příspěvky

Rozvody v domácnosti: Co byste měli vědět?

redakce

Dokončujete stavbu? Nezapomínejte na stínění!

redakce

Novinky značky ESTILUZ 2011-12

redakce