STAVBA

Ochranné pracovní pomůcky na stavbě není radno podceňovat!

Rozhodli jste si splnit si váš nejtajnější sen o rodinném domečku, a proto jste se pustili do jeho stavy na vlastní pěst? Víme, že toho rozhodnutí je nejen finančně či časově náročné, ale i hodně nebezpečné. Nikdy nevíte, co se vám na rozdělané stavbě může stát – ať už se jedná o zapíchnutý špendlík v botě, riziko úderu do hlavy či poškození očí v důsledku absence ochranných brýlí. I na stavbě – ať už je jakéhokoli charakteru – byste proto měli myslet na ochranné pracovní pomůcky, které dokážou předejít úrazu či alespoň zmírnit jeho následky.

 

Myslete na svoje zdraví – máte jen jedno!

Zdraví má člověk jen jedno a je třeba o něco pečovat za každé situace. Pracovní oděvy by proto měly být samozřejmostí každého, kdo se chce aktivně či neaktivně podílet na stavbě. Nezáleží na tom, zda zrovna budete jen nosit cihly, nebo bude vaším úkolem zatlouci stovku hřebíků do pergoly na zahradě. Ochranný oděv je nutností, na kterou by se nemělo zapomínat. Jedině tak můžete zabránit hrozícímu neštěstí, případě pokud k němu již dojde, alespoň zabránit nejhoršímu a pokusit se zmírnit následky úrazu. Samozřejmostí by měl byt pracovní oděv. Ten by měl být dostatečně pevný a odolný, zároveň však pohodlný a lehký k nošení, aby vám nepřekážel při práci.

 

Myslete i na maličkosti!

Říkáte si, že používání rukavic jen zbytečně omezí vaše schopnosti, neboť díky nim nemáte takový cit v rukou? Pak věřte, že svého názoru budete v případě ošklivého říznutí či hřebíku až do půlky vraženého v palci hodně litovat. Mezi ochranné pracovní pomůcky však nepatří jen rukavice, ale i brýle, které ochrání váš zrak, ale i pomůcky k ochraně uchu či dýchání. Zvláště na stavbě pracujete v prašném prostředí, kdy vám všechny nečistoty ulpívají na plicích a vám se pak nedaří volně dýchat. S přítomností roušek či respirátorů se vám nic podobného nestane. To samé platí o ochraně hlavy. Rozdělaná stavba – jak se říká – smrdí úrazem a kdykoli vám může něco na hlavu spadnout, případě se můžete uhodit. Helma je proto nepsanou nutností!

 

Související příspěvky

Inovativní interiérová barva a omítka pomáhá v čištění vzduchu v místnosti

redakce

Foukaná izolace má celoroční využití

redakce

Plastbetonové podlahy se hodí do rodinných domů i průmyslových staveb

redakce