STAVBA

Objevte moderní technologii termoaktivní interiérové stěrky

Představme si poslední vývojovou fázi termoaktivní interiérové stěrky AERO-THERM ® a odhalme si tajemství špičkové technologie. Tenkovrstvá stěrka nové generace se od ostatních odlišuje především nadstandardní efektivitou, kterou zajišťuje speciálně navržené složení.

 

Materiál nové generace – aerogel

Termoaktivní interiérová stěrka obsahuje aerogel, který je ze současného hlediska považován za celosvětově nejlepší izolant. Aerogel vyplňuje meziprostory mezi kuličkami a zlepšujej její izolační vlastnosti.

Pokud si porovnáme vlastnosti nejnovější vývojové fáze materiálu s předchozími generacemi, tak nejvýraznější výhodou této novinky je její snadnější zpracovatelnost.

 

Jaké výhody přináší stěrka AERO-THERM ®

Termoaktivní tenkovrstvá interiérová stěrka s obsahem skleněných kuliček dokáže na aplikovaném povrchu snížit náchylnost ke kondenzaci. Ta vychází z mikroskopických vzduchových prostorů, které zrakem neodhalíte.

Skleněné kuličky jsou částečně vakuované a duté, což vede ke snížení tepelné vodivosti. Přítomný aerogel pak zvyšuje izolační vlastnosti povrchu.

 

Druhotný odraz tepla je cestou k úsporám

Mezi nejdůležitější vlastnosti interiérové stěrky patří schopnost druhotného odrazu tepla, neboli Termoreflexe. AERO-THERM ® dokáže na aplikovaném povrchu potlačit veškeré nedostatky konstrukčního obvodového pláště, kde se nejčastěji setkáváme s tepelnými mosty a nedostatečnými izolačními parametry.

Moderní stěrka navíc dokáže zamezit kondenzaci vlhkosti, která se nejčastěji tvoří na chladných zdech a v místech se zvýšenou vlhkostí.

 

Zbavte se plísně a ještě ušetřete

Právě pro tyto charakteristické vlastnosti se interiérová stěrka stává elegantní metodou, jak si vytvořit energeticky hospodárné a tepelně příjemné bydlení bez plísní a vlhkosti. Izolační řešení mimojiné zkracuje dobu potřebnou k vyhřátí interiéru. S tím samozřejmě souvisí úspora finančních prostředků, která je navíc garantována tím, že stejného tepelného komfortu nyní dosáhnete i s teplotou, která bude o 2 až 3 °C nižší.

Termoaktivní stěrka je vhodná k zateplení místnosti, i celého rodinného domu. Na trhu se v současné době nenachází snadnější způsob komplexního zateplení domu za tak snadných podmínek a cenovou kalkulaci.

Pokud máte o tuto technologii zájem a chcete se o ní dozvědet více, navštivte internetové stránky na adrese https://www.obnova.cz/.

Související příspěvky

Nechte si postavit montovaný dům na klíč

redakce

Novinky značky ESTILUZ 2011-12

redakce

Hydroizolace vám ochrání domov před vodou

redakce