Search

Novinky v obkládání fasád a interiérů jsou zaměřené na kámen

Stavební sezona se nám pomalu ale jistě chýlí ke konci, a tak dnešní článek zaměříme na to, kam se budou uchylovat nové trendy v oblasti inovace bydlení v příštím roce. Už v letošním roce jsme se mohli přesvědčit o tom, že v České republice stále roste zájem o kamenné obklady, kterými je možné zdobit prakticky jakékoliv stěny v rámci interiéru i exteriéru. Jedná se o moderní záležitost, která je určená spíše pro lidi, kteří mají svůj styl a chtějí své bydlení nějakým způsobem odlišit od ostatních.

Není však kámen jako kámen, a proto si tyto specifické obklady fasád a interiérů rozdělíme do několika skupin podle důležitých vlastností, které byste měli při nákupu obkladů určitě zohlednit.

zvrásněná skála hnědá kámen vaspo

Nejdříve si obklady rozdělíme podle výchozího materiálu, který ovlivňuje v podstatě všechny funkční vlastnosti finálního výrobku. Mezi nejodolnější a zcela jistě nejkrásnější kamenné obklady patří samozřejmě přírodní kámen. Ten bývá ve většině případů již naformátovaný. Formátovaný přírodní kámen je těžen v mnoha zemích po celém světě a v každém místě budu mít svou barvu zcela jinou, podle toho je potom možné jej vybírat na trhu v nekonečném množství variací. V podstatě se dá říct, že není možné najít 2 alespoň podobné trochu kameny, protože přírodní obkladový kámen je nenapodobitelný na každém svém centimetru.

Protikladem přírodního kamene je kámen umělý, jindy nazývaný jako obklad imitace kamene. Ten můžeme rozdělit na lehké, jemné sádrové obklady a na robustní, odolné betonové obklady. Sádrové obklady jsou čistě interiérovou záležitostí. Nabízí však mnoho výhod jako je třeba neuvěřitelně nízká váha. To umožňuje použít obklady ze sádry i na méně nosné konstrukce, například sádrokartony.

lamany-kamen-bezovy-vaspo

Betonové obklady můžeme definovat jako velmi odolný a praktický materiál, který je současně cenově velmi blízký zákazníkovi. Mnoho lidí si beton spojuje s velkou váhou. Je potřeba říct, že obklady jsou díky speciálním betonovým směsím odlehčené a tudíž nečiní stavbám a jejich interiérovým stěnám větší problém. Beton dokáže výborně imitovat jemnou skladbu štípaného kamene, ale také robustní skládané kameny kladené na sráz.

hradni-bridlice-bezovohneda-vaspo

Hit v podobě obkládání kamenem vypukl již před několika lety. Dá se však říci, že v současnosti je na samém vrcholu. Kámen využívají v rámci dekorací jak mladší, tak i starší stavebníci a milovníci příjemného bydlení. Důležitou informací je, že kámen je jednorázová investice s trváním několik desetiletí.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *