STAVBA

Nevpouštějte zimu do svého domu

Venku je počasí téměř jako v jarní sezóně, zima přesto nelze podceňovat, jelikož ještě neřekla svá poslední slova a konec topné sezóny je v této chvíli prozatím v nedohlednu. Aktuální teploty se sice pohybují nad nulou, ovšem k zajištění tepelné domácí pohody je nutné neustále zatápět. A v duchu počítáme, kolik nás letošní topná sezóna bude stát financí

 

Bojujte se zdražováním cen energií

Každý rok se ceny energií pravidelně zdražují a tak se není čemu divit, že konečného vyúčtování za topnou sezónu se majitelé rodinných domů tolik obávají. Konečná suma, která na faktuře bývá uvedena, je jednou z největších položek v rodinném rozpočtu domácnosti a tak hledáme způsoby, jak ušetřit.

Ať už jsou venkovní teploty hluboko pod nulou nebo se za okny pohupuje sychravé a lezavé počasí, i tak musíme topit. nejlépe je, když se nám vyprodukované teplo podaří udržet doma a nenecháte ho nikam unikat, ale jak toho docílit a ušetřit výraznější sumu peněz?

 

Minerální foukaná izolace

Nejvíce tepelných ztrát ve všech domech vzniká u nechráněné stropní konstrukce. Už jako malý děti ve školních lavicích jsme se učili, že teplý vzduch je lehčí a proto stoupá vzhůru. Pokud mu nic v průniku nebrání, stoupá stále výš i během chvíle se dostane i mimo náš dům a my tak musíme pravidelně přitápět, abychom ztracené teplo zaměnili za další potřebnou energii.

Existuje skvělý způsob, jak izolovat strop a zabránit značným únikům tepla. V tom vám pomůže minerální foukaná izolace. Prověřená technologie dokáže vyprodukované teplo udržet v domě a v letních dnech naopak dům ochránit před přehříváním. Foukaná izolace je rychle aplikovaná, přičemž celý proces nezabere více jak několik málo hodin.

Na místo určení je izolační materiál přiveden pomocí hadic a o nanesení se postará technologie foukání. Vytvoří se souvislá neproniknutelná vrstva. Efektivní izolant vyplní každou mezeru i spáru bez jediného tepelného mostu a tak je zabráněno vzniku tepelných ztrát.

 

Aplikace minerální izolace bez nepořádku a ještě téhož dne

Nemusíte se strachovat nepořádku, veškeré vybavení, materiál, nářadí i pomůcky jsou umístěné na autě zaparkovaném před rodinným domem. K výkonu práce není zapotřebí výstavby lešení, balení nábytku ani vykládání podlah.

Aplikace minerální izolace je hotová za pár hodin v závislosti na rozměru plochy. Foukaná izolace se může použít jak u novostaveb, tak i starších domů. Dokonce poslouží i pro opravu staré  izolace. Jako izolační materiál se používá mimořádně nehořlavá minerální vlna, která dokáže odolat plísním a škůdcům, nenasákne vodu a ani po několika měsících vám neslehne.

Související příspěvky

Jak postavit dům a nezbláznit se z toho?

redakce

Jak bydlet v domě svých snů?

redakce

Stůjte na kvalitě! Pomůže vám Profibaustoffe CZ

redakce