STAVBA

Nevpouštějte zimu do svého domu

Venku je počasí téměř jako v jarní sezóně, zima přesto nelze podceňovat, jelikož ještě neřekla svá poslední slova a konec topné sezóny je v této chvíli prozatím v nedohlednu. Aktuální teploty se sice pohybují nad nulou, ovšem k zajištění tepelné domácí pohody je nutné neustále zatápět. A v duchu počítáme, kolik nás letošní topná sezóna bude stát financí

 

Bojujte se zdražováním cen energií

Každý rok se ceny energií pravidelně zdražují a tak se není čemu divit, že konečného vyúčtování za topnou sezónu se majitelé rodinných domů tolik obávají. Konečná suma, která na faktuře bývá uvedena, je jednou z největších položek v rodinném rozpočtu domácnosti a tak hledáme způsoby, jak ušetřit.

Ať už jsou venkovní teploty hluboko pod nulou nebo se za okny pohupuje sychravé a lezavé počasí, i tak musíme topit. nejlépe je, když se nám vyprodukované teplo podaří udržet doma a nenecháte ho nikam unikat, ale jak toho docílit a ušetřit výraznější sumu peněz?

 

Minerální foukaná izolace

Nejvíce tepelných ztrát ve všech domech vzniká u nechráněné stropní konstrukce. Už jako malý děti ve školních lavicích jsme se učili, že teplý vzduch je lehčí a proto stoupá vzhůru. Pokud mu nic v průniku nebrání, stoupá stále výš i během chvíle se dostane i mimo náš dům a my tak musíme pravidelně přitápět, abychom ztracené teplo zaměnili za další potřebnou energii.

Existuje skvělý způsob, jak izolovat strop a zabránit značným únikům tepla. V tom vám pomůže minerální foukaná izolace. Prověřená technologie dokáže vyprodukované teplo udržet v domě a v letních dnech naopak dům ochránit před přehříváním. Foukaná izolace je rychle aplikovaná, přičemž celý proces nezabere více jak několik málo hodin.

Na místo určení je izolační materiál přiveden pomocí hadic a o nanesení se postará technologie foukání. Vytvoří se souvislá neproniknutelná vrstva. Efektivní izolant vyplní každou mezeru i spáru bez jediného tepelného mostu a tak je zabráněno vzniku tepelných ztrát.

 

Aplikace minerální izolace bez nepořádku a ještě téhož dne

Nemusíte se strachovat nepořádku, veškeré vybavení, materiál, nářadí i pomůcky jsou umístěné na autě zaparkovaném před rodinným domem. K výkonu práce není zapotřebí výstavby lešení, balení nábytku ani vykládání podlah.

Aplikace minerální izolace je hotová za pár hodin v závislosti na rozměru plochy. Foukaná izolace se může použít jak u novostaveb, tak i starších domů. Dokonce poslouží i pro opravu staré  izolace. Jako izolační materiál se používá mimořádně nehořlavá minerální vlna, která dokáže odolat plísním a škůdcům, nenasákne vodu a ani po několika měsících vám neslehne.

Související příspěvky

Kam vyvést odpadní vodu? Přece do betonové jímky!

redakce

Konference Pasivní domy se blíží. Společnost RECIFA a.s. nebude chybět!

redakce

Kouzlo přírodního materiálu u vás doma

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.