STAVBA

Naměřen rekordní Blower-door!

Revoluce ve vzduchotěsnosti je tu – 9.12. 2011 byla naměřena extrémně nízká hodnota testu vzduchotěsnosti Blower-door 0,05 h-1! Jedná se o dosavadní rekord!

 

 

 

Požadavek pro pasivní domy (0,6 h-1) byl hluboce podkročen! Měření bylo provedeno na domě zákazníka renomované společnosti Kalksandstein CZ. Výsledná hodnota byla naměřena v vápenopískovém domě z bloků Kalksandstein Zapf Daigfuss, který má lehkou valbovou střechu. To klade mimořádné nároky na kvalitu provádění stavby, která je vedená svépomocně, ale též mimořádné nároky na kvalitu projektovaných detailů.

       

Mimořádnou kvalitu musí mít také všechny otvorové výplně, které pro tavbu dodala firma Internorm. Autorem projektu je Arch. Martin Spěváček, který se pravidelně umísťuje se svými projekty mezi nejlepšími domy, kteří klienti Kalksandstein CZ staví. Namátkou z výběru realizovaných staveb: 2010 Dolní Vlkýš 0,11 h-1, 2011 Zruč 0,17 h-1 apod. Vzduchotěsnost domu měřila firma Radion p. Mrg. Stanislav Paleček. Společnost Kalksandstein CZ se zavázala nejlepšímu letošnímu klientovi uhradit Blower-door v plné výši. Za pokoření českého rekordu čeká stavebníka ještě prémie v ceně testu Blower-door! Gratulujeme!

Související příspěvky

KASPER CZ představil novinářům zimní stadion v Jičíně

redakce

Rozdíl mezi zásobníkovým nebo průtokovým ohřívačem vody

redakce

Tip na lukrativní novostavby a pozemky v Praze!

redakce