STAVBA

Materiál zdražuje! Nakupujte stavebniny, dokud na ně ještě máte

Koupili jste pozemek a chystáte se stavět? Tak byste měli urychleně začít nakupovat materiál. V poslední době rostou nejen ceny nemovitostí a úrokové sazby hypoték, ale také cena stavebnin. Zdražuje se prakticky vše, co má něco společného s bydlením a podle odborníků ceny dále porostou. Není tedy na co čekat! Jestli chcete na jaře začít stavět, raději si materiál kupte už teď a dobře ho uskladněte.

Co je nutné pořídit teď, a co počká

Protože pravděpodobně nebudete mít dispozici peníze a hlavně ani prostory na to, abyste pořídili veškerý materiál najednou, musíte promyslet, co je pro vás na začátku nejdůležitější. Jsou to stavebniny, které budete potřebovat na základ a hrubou stavbu. Není zcela nutné kupovat vše teď, ale pokud si nyní uděláte alespoň částečně zásobu, výrazně tím pomůžete vašemu rozpočtu do budoucna, jelikož ceny materiálu mají i nadále stoupat. Na základ budete určitě potřebovat cement, a to ne malé množství. Nakupujte velké 25 kilogramové pytle, budou se vám dobře ukládat. Kromě cementu nezapomeňte naskladnit také pálené cihly. Množství, které zakoupíte, záleží jen na vás, ale čím více koupíte nyní, tím méně se vás dotkne jejich budoucí zdražování.

Střechu z plechu nebo pálených tašek?

Pokud na to máte místo, můžete zvážit také nákup materiálu pro stavbu střechy. Je však třeba pořádně promyslet, zda chcete celou stavbu budovat svépomocí, nebo si u náročnějších částí, jako je právě třeba střecha, objednáte specializovanou firmu. Máte-li omezený rozpočet, pak jsou v současné době ideální variantou plechové střechy, které jsou oproti těm z pálených tašek výrazně levnější. Stejně jako u klasických tašek můžete i v případě plechových střech vybírat z mnoha barev, provedení a typů povrchových úprav. Nezapomeňte ani na okapy, izolace, klempířské doplňky a další potřebný materiál.

Související příspěvky

Vyhrajte svůj dlouhodobý boj nad účty za vytápění

redakce

Bojíte se přehřívání rodinného domu v létě? Jak proti němu bojovat?

redakce

Betonová dlažba

redakce