STAVBA

Lité betonové podlahy a jejich přednosti

Při realizaci nového bydlení či rekonstrukci stávající domácnosti nejspíše přijde na řadu problematika podlah. Základní podlahy se dříve takřka výlučně dělaly z betonu, dnes už se ale dají aplikovat moderní povrchy, které jsou odolnější, navíc je jejich realizace také rychlejší. Příkladem jsou betonové lité podlahy.

Ideální do vlhkých prostor

Pokud jde o lité betonové podlahy, jedná se o specifickou variantu, která najde uplatnění především v místnostech, kde počítáte s vyšší vlhkostí. Typicky se tedy jedná o koupelny a toalety, prádelny a další místa v domě. Oproti klasickým betonovým podlahám totiž ani ve vlhkém prostředí nepopraskají, netvoří se na nich pukliny a další nešvary.

Na koho se obrátit?

Betonové lité podlahy do koupelny a dalších místností mají velmi rychlý způsob pokládky, což oceníte, pakliže si vše budete dělat sami. Vzhledem k tomu, že je zapotřebí dodržet přesný postup (včetně správného namíchání patřičné směsi), raději tuto činnost přenechte odborníkům. Obrátit se lze třeba na renomovanou společnost ZÁKLADOVKA S.R.O., jež se právě na lité betonové podlahy a podlahářské práce přímo specializuje. Ročně vytvoří kolem 400 podlah po celé České republice i v zahraničí, tudíž má dostatek zkušeností, aby zvládla realizaci podlah také ve vaší nemovitosti. Kromě toho firma zajišťuje rovněž podlahové vytápění na klíč, které je ideální pokládat právě na lité betonové podlahy, případně na anhydritové podlahy. Kompletní informace jsou na webu www.zakladovka.cz.

Rychlé provedení bez nerovností a prasklin

U lité betonové podlahy nemusíte mít strach, že ji bude nutné za pár let opravovat a předělávat. Je dostatečně pevná, způsob lití navíc zajišťuje dokonalou rovnost po celé místnosti, tudíž není křivá, jako tomu občas bývá u běžných cementových podlah. Hotová a připravená k zatížení je již druhý den po pokládce, takže vás rozhodně nemusí strašit nějaké zdlouhavé čekání, než podlaha dokonale proschne.

Související příspěvky

Jaké jsou výhody, nedostatky a rozdíly mezi elektrickou a plynovou pájkou? Poradíme vám podle čeho vybírat!

redakce

Když zděný dům…

redakce

Průkaz energetické náročnosti budov i pro projekční kanceláře

redakce