STAVBA

James Hardie rozšiřuje sortiment o podlahové prvky kašírované filcem

Pro každý projekt to správné řešení podlahy

Jako alternativu k podlahovým prvkům fermacell® s dřevovláknitou izolací (2E31) nabízí James Hardie podlahové prvky kašírované filcovou izolací.

Podlahové prvky fermacell® od James Hardie se prosadily jako optimální a ekonomické řešení pro renovace a novostavby. Jejich výhody – nízká konstrukční výška a hmotnost, suchá pokládka, hospodárné a rychlé zpracování a minimální časové ztráty (jsou prakticky hned po pokládce pochozí a připravené k instalaci krytiny) – přesvědčily investory, projektanty a zpracovatele, kteří s nimi nemusí dělat žádné ústupky u všech hlavních parametrů podlahy – zatížitelnosti, typu či formátu podlahové krytiny nebo použití podlahového topení. V závislosti na požadavcích na kročejový zvuk, tepelnou izolaci nebo protipožární ochranu jsou podlahové prvky fermacell® k dispozici v provedení bez izolace nebo jako kompozitní prvky s nakašírovanou vrstvou dřevovláknité desky, minerální vlny nebo EPS.

Společnost James Hardie nyní rozšířila svůj sortiment a jako novinku nabízí své sádrovláknité podlahové prvky s kašírovanou filcovou izolační vrstvou. Podlahový prvek fermacell® 2E 16 se skládá ze dvou slepených sádrovláknitých desek fermacell® tloušťky 10 mm a nakašírované filcové izolace tloušťky 9 mm (izolant z recyklovaných umělých vláken, nové podlahové prvky tak splňují všechny požadavky na udržitelnou výstavbu). Desky jsou navzájem přesazené, čímž vytvářejí 50 mm širokou polodrážku. Základem podlahového prvku fermacell® 2E 26 jsou sádrovláknité desky fermacell® tloušťky 12,5 mm, jinak jsou obě novinky konstrukčně identické.

IMG 4361 IMG 4364

Oba podlahové prvky se používají ve skladbách suchých podlah ve staré zástavbě/zejména v rekonstrukcích starých staveb, ale i v novostavbách. Slouží hlavně jako kročejový nebo vzduchový izolant v těžké/lehké skladbě podlahy. Splní i vysoké požadavky na zvukovou izolaci mezipatra. Prvky jsou nehořlavé a splňují požární odolnost REI 60 / RE 120.

Zatímco podlahový prvek fermacell® 2E16 je schválen až do oblasti použití 2 (kancelářská oblast), prvek fermacell® 2E26 lze použít také v oblasti použití 3 (chodby, kuchyně, školy, domovy důchodců atd.). V kombinaci s další 10 mm silnou sádrovláknitou deskou fermacell® jako roznášecí vrstvou je bez omezení možné instalovat prvky v oblasti použití 3 (2E16) nebo v oblasti použití 4 (2E26).

Technické listy k oběma novým podlahovým prvkům najdete na www.fermacell.cz.

Související příspěvky

Levné pergoly do každé zahrady od HobbyTec.cz

redakce

To tu ještě nebylo!!!

redakce

Vybrat seriózního výrobce komínů je věda

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.