STAVBA

Jaké varianty nabízí posuvné dveře? Takové, jaké jim dovolí stavební pouzdra

Využívání posuvných dveří do domácnosti se v posledních několika letech stává opravdu hitem. Posuvné dveře využívají architekti v novostavbách, ale také při rekonstrukcích domů, bytů i komerčních prostor. Právě přednosti v oblastech jednoduchého využívání, moderního vzhledu, variabilitě a úspoře místa jsou hlavními důvody k jejich oblibě. Samotnou funkčnost posuvných dveří ale nejvíce ovlivňují stavební pouzdra. Ty jsou totiž nejdůležitější součástí systému posuvných dveří.

Musíte vybrat ten správný typ pouzder pro posuvné dveře

Variabilita posuvných dveří je v současnosti velmi pestrá. Kromě klasických jednokřídlých dveří můžete vybírat také mnohé další varianty podle toho, jak budou vyhovovat vašemu interiéru. právě k jednotlivým typům dveří je zapotřebí vybrat ty správné druhy stavebních pouzder. Stavební pouzdra jsou na trhu nabízeny v mnoha variantách.

Jaká pouzdra je možné vybírat a jak při výběru postupovat

Stavební pouzdra pro posuvné dveře je důležité vybírat opravdu obezřetně. Na výběr jsou totiž nejen pouzdra pro jednokřídlé a dvoukřídlé posuvné dveře, ale i velké množství dalších, specifických modelů pouzder. Mezi ty se například řadí pouzdro pro dvoje dveře, které se otevírají naproti sobě, pouzdra pro teleskopicky posuvná dveřní křídla nebo stavební křídla bez nutnosti použití obložkové zárubně. Důležité je také vybrat kvalitní značku pouzder, která nabízí pouzdra vysoké kvality v široké nabídce. Mezi nejkvalitnější typy pouzder na trhu patří bezpochyby stavební pouzdra Eclisse.

Jak připravit ten správný otvor pro stavební pouzdra

Aby mohly být stavební pouzdra správně namontována, je důležité správně připravit stavební otvor. Nejprve musíte vybrat ten správný druh pouzdra podle typu zdiva v interiéru. Stavební otvory pouzdra Eclisse je nutné zaměřovat vždy od podlahy. U SDK příček je možné měřit čistou vzdálenost. U zděných příček musíte počítat i s prostorem pro montážní pěnu. K celkovému rozměru pouzdra se přičte na výšku +2cm a na šířku +5cm.

 

 

 

Související příspěvky

Spotřeba polystyrenu roste i díky úsilí snižovat emise CO2

redakce

Plánování a realizace konstrukcí s ekologickými parobrzdami proclima DB+

redakce

Ještě před tím, než vám bude ze zimy velké vedro

redakce