STAVBA

Jaké jsou trendy ve světě vchodových dveří?

Dveře mohou být v dnešní době i módním doplňkem, neboť každý detail může perfektně vyjádřit vaši osobnost a styl. Jestliže proto plánujete pořízení moderních vchodových dveří, nebojte se zabrousit do odvážnějších stavebních trendů, biometrických technologií a barevných kombinací. Nové vchodové dveře si můžete i sami navrhnout. My vám proto představíme poslední módní trendy v této oblasti.

 

Jak moderní dveře vypadají?

U designu moderních vchodových dveří se nejvíce vyjímá překryvná varianta křídla dveří. Tento požadavek splňuje hned několik typů, mezi kterými si jistě vyberete ty pravé vchodové dveře. Jsou vyrobeny pouze z kvalitních materiálů, k nimž se řadí kompozit, sklo nebo hliník. U některých typů byste našli i nerezovou okopovou lištu, jež slouží nejen jako designový doplněk. Lišta totiž dokonale ochrání spodek dveří před okopáním.

 

Jak je na tom zabezpečení?

Nové trendy se objevují nejen v oblasti vzhledu, ale také v oblasti zabezpečení. Moderní vchodové dveře se lze vybavit jak kolmým, tak vodorovným madlem, které lze navíc opatřit biometrickým přístupovým systémem, jehož součástí může být digitální kukátko. V takovém případě vám k otevření dveří bude stačit pouhý otisk prstu. Ovladače mohou být umístěny na dveřích nebo na fasádě domu, konečná volba je pouze na vás. Dveře lze propojit i se systémem ovládání inteligentní domácnosti.

 

Designové možnosti neznají hranic

Jestliže se vám nelíbí dveře z originální nabídky, můžete si jejich vzhled upravit podle vlastních představ. Nemusíte se bát výrazných barev RAL nebo jejich kombinací s dřevodekorem. Velmi často se odlišují samotné dveře od jejich rámu. Takovým způsobem můžete vytvořit naprosto jedinečnou barevnou kombinaci, díky které se stanete originálními. Vchodové dveře pak dokážou skvěle odrážet váš osobitý styl a vnímání světa.

Vchodové dveře jsou nedílnou součástí každé nemovitosti. Jsou navíc první věcí, na kterou se kolemjdoucí zaměří, proto byste jejich nákup rozhodně neměli podceňovat.

Související příspěvky

Základová deska z lahví od vína není žádné sci-fi!

redakce

Co potřebuje většina měst a obcí? Mateřskou školu

redakce

Dřevostavby už dávno nejsou neznámou věcí

redakce