STAVBA

Jak se dá účinně provést sanace vlhkého zdiva?

Majitelé zejména starších objektů, které již něco pamatují, mívají dosti často problém s vlhkým zdivem. To může postupně narušit celou statiku stavby, ale také způsobit újmy na zdraví jejích obyvatel. Neustálé vysoušení stěn je náročnou a drahou záležitostí. Daleko lepší variantou je přistoupení k odborné sanaci. Dá se provést hned několika způsoby.

Podřezání zdiva

Tradiční, stále však velmi užívanou a účinnou metodou je mechanická izolace pomocí podřezání zdiva. K tomu se dříve používala prakticky výhradně řetězová pila, případně lanová pila, dnes se podřezání zdiva aplikuje rovněž pomocí laseru. Stěny domu se díky tomu odvlhčí a zajistí se, aby nedošlo k další kumulaci vody.

Při podřezání zdiva laserem vzniká méně prachu a odpadu nežli během klasického podřezání lanovou či řetězovou pilou. Nelze však předem říci, která metoda bude v případě konkrétní nemovitosti vhodnější, s tím je třeba se obrátit na odborníky. Kromě jiného musejí posoudit celkový stav objektu a mnoho dalších aspektů.

Chemická injektáž

Sanace vlhkého zdiva se u stále většího množství staveb provádí takzvanou chemickou injektáží. Jde o méně pracný způsob nežli klasické podřezání. Účinnost se zde pohybuje až kolem 80 %. Do zdiva se aplikují speciální silikonové krémy, potažmo vhodné akrylátové gely a polyuretany. Velkou předností je kromě vysoké účinnosti rovněž rychlost realizace.

Na koho se kvůli sanaci obrátit?

Sanace vlhkého zdiva je odbornou činností, tudíž byste si na ni měli pozvat specializovanou firmu. Podřezání zdiva či chemickou injektáž vám zajistí například profesionálové ze společnosti Izolace Hróz. Tato firma má s danými pracemi dlouholeté zkušenosti a je vybavena moderní technikou, díky čemuž je schopna sanace vlhkých zdiv nemovitostí provádět rychle a s maximální precizností, aby byl výsledek co nejúčinnější.

Související příspěvky

Výškové, štukatérské i uměleckořemeslné práce na jedničku – to je VP – PÍSEK

redakce

Měření radonu před každou výstavbou

redakce

Na co si dát pozor při výběru koncového spínače

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.