STAVBA

Izolace předchází přehřívání podkroví v létě

Přes léto mnoho majitelů rodinných domů trápí přehřáté místnosti v podkrovích, ve kterých se skoro nedá dýchat a téměř zde nelze vyvětrat ani přes noc. Komfortní teplotu lze v místnostech umístěných pod střechou zajistit pomocí foukané izolace.

První sluneční paprsky, které přijdou po zimě, jsou nám příjemné a užíváme si je. Když se ale jaro změní na horké léto a teploty dosahují tropických hodnot, v podkroví mnoha domů je téměř k nevydržení. Místnosti umístěné pod střechou tak raději moc nevyužíváme, protože jen stěží lze zde vyvětrat nebo jakkoli snížit teplotu a jsou skutečně přehřáté. Lze tomu ale předejít pomocí foukané minerální izolace, která zaizoluje strop a dům tak ochrání před přehříváním. V zimě navíc zabraňuje unikání tepla a šetří až třetinu nákladů na vytápění, protože právě přes strop mizí teplo nejvíce. My tak musíme neustále topit, abychom udrželi v domě komfortní teplotu. Pokud je izolace špatná nebo úplně chybí, teplo stoupá stále vzhůru, a protože mu nic nebrání, opouští náš dům. Právě tomu dokáže kvalitní izolace stropu zabránit.

V zimě nám tak přes neizolovaný strop uniká teplo z domu ven naopak v létě horký vzduch může pronikat do domu, čímž dochází k přehřívání místností, které jsou pak neobyvatelné. Můžeme tak během letní sezóny tyto místnosti přestat používat, ale většinou v nich máme pokoje a ložnice, takže je tato možnost poněkud nereálná. Vhodnější je vyřešit snížení teploty v podkroví a ochranu před přehříváním. Foukaná izolace je skvělé řešení pro půdní prostory i stropy a je možné ji využívat i pro atypické stavby. Aplikace je jednoduchá, na uvedené místo se minerální vlna, která slouží jako izolant, dostane díky technologii foukání. Tím je také zajištěno vytvoření souvislé vrstvy, což zabraňuje vzniku tepelných mostů.

Před samotnou aplikací nejsou nutné žádné velké přípravy, vyklízení domů, stavění lešení nebo obětování kusu zahrady. Veškerý materiál je umístěn na autě, které parkuje před domem, nevzniká tedy ani žádný velký nepořádek a vše je hotovo během několika hodin.

Související příspěvky

Zátěžové PVC podlahy Gerflor DesignTime do každého objektu

redakce

Efektivní ochrana dřeva na dosah ruky!

redakce

Platí stále o Češích pořekadlo se zlatými ručičkami?

redakce