Modrá dekorativní omítka
STAVBA

Inovativní interiérová barva a omítka pomáhá v čištění vzduchu v místnosti

Čistička vzduchu se uplatní tam, kde je zvýšený tlak na udržení hygieny prostředí. Má za úkol zbavovat místnost pevných částic a kapének, které by mohly negativně ovlivnit zdraví osob. Co kdyby tuto funkci převzaly samotné stěny a čistily vzduch bez potřeby přívodu elektřiny (či jakékoli jiné energie) samočinně, po dobu mnoha let?

Zní to jako pohádka nebo sci-fi? Pak už dnes v takovém fantasy příběhu všichni žijeme. Protože existuje skutečné a funkční řešení kvality vzduchu v místnosti pomocí nátěru na stěnách. Jmenuje se Baumit Ionit.

Vzdušné ionty pro čistší prostředí v místnosti

Obsah kapének ve vdechovaném vzduchu rozhoduje i o obsahu přenášených patogenů, například virů. Kapénky se do vzduchu v místnosti dostávají s každým vyřčeným slovem, s každým kýchnutím nebo zakašláním. Čím více lidí se vyskytuje v jednom uzavřeném prostoru, tím rychleji se zhoršuje kvalita vzduchu a zvyšuje se i objem potenciálně nebezpečných částic, které všichni společně vdechují.

Čištění vzduchu je možné svěřit čističkám vzduchu, které jsou ovšem nákladné. Pokud pracují, nejsou zcela bezhlučné. A samozřejmě spotřebovávají elektřinu. Mají také svá omezení schopnosti filtrace malých částic, které souvisí s použitými filtry.

Vývojový tým společnosti Baumit šel jinou cestou a v nátěru IonitColor uplatnil schopnost minerálních barev uvolňovat vzdušné ionty. Namísto čističky tak v místnosti bezhlučně, zdarma a 24 hodin denně pracuje třeba minerální barva.

Systém Baumit Ionit pro čistší vzduch i optimální vlhkost

O vzdušných iontech bylo již dříve známo, že dokážou vázat prach a pyl, a tím významně snížit jejich podíl ve vzduchu. Na základě dlouhodobých a podrobných měření bylo ale nyní prokázáno, že nátěr IonitColor má i tu vlastnost, že kromě pevných částic snižuje obsah aerosolu v místnosti až o 60 %. Významně se tak podílí na snížení přenosu virů a dalších potenciálně nebezpečných faktorů vázaných na kapénky.

Protože účinnost efektu samočištění vzduchu pomocí tohoto nátěru ovlivňuje i relativní vlhkost vzduchu v místnosti, je třeba udržet také tento parametr v potřebných mezích. Systémové stěrky IonitFinish a IonitFino, určené na SDK, beton a omítkové podklady, přirozeně stabilizují ideální úroveň vlhkosti v hodnotách 40 – 60 %. Celý systém tak přispívá k maximálně přirozenému a zároveň čistému prostředí v uzavřeném prostoru. Samočinně, bez spotřeby energií a po dlouhá léta.

Pokud chcete žít zdravě, zdravě dýchejte

Zdravé bydlení a dýchání čistého vzduchu v něm je normální. Není to luxus, který si nemůže moderní člověk dopřát – je to fyziologická nutnost. Díky produktům Baumit z řady Ionit je možné zcela přirozeně a bez kompromisů dosáhnout opravdu zdravého pracovního i domácího prostředí. Oceníte to vy, vaši kolegové, klienti, rodina i domácí mazlíčci.

Související příspěvky

Správná montáž a manipulace

redakce

Nechte si postavit montovaný dům na klíč

redakce

Jak na stavbu základové desky?

redakce