STAVBA

Ideální barvy pro váš dům

< !DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"> Untitled document

Pořizujete si dlažbu a obklady pro váš nový dům a nevíte, jaké jsou současné trendy? Rádi Vám pomůžeme malou inspirací.

Evergreen černé a bílé
To je kombinace, která nikdy nezestárne. Jen se už nemusíte omezovat na její klasické šachovnicové provedení, ale můžete ji posunout až na hranice výtvarného díla. Pokud použijete vtipně položenou mozaiku z formátu 5×40, kterou vkomponujete do klasických čtvercových nebo obdélníkových dlaždic, rozvine se vám celá stěna do obdivuhodného obrazu.

…spojíme do mixu
Další velmi dobrou volbou je mix barev, kdy ke klasice černé a bílé přidáte třetí, která celou stěnu uvede do zcela jiné dimenze. Jakou doplňující barvu zvolíte, je jen na vás! My jsme vyzkoušeli ztlumenou žlutou a výsledek byl velmi elegantní. S mořskou modrou zase dostala koupelna velmi zajímavý výraz. Zkoušet můžete i fuchsiovou, béžovou nebo odstíny zelené.

6

Oranžová barva je in
Další neobvyklou kombinací barev jsou obklady v odstínu café, béžové a oranžové. První dvě vytvářejí decentní základ, který sytě oranžová, použitá ve dvou formátech dokonale nasvítí. Tento mix vypadá výborně i v kuchyni, která si pak zaslouží ultra lesklý nábytek.

amb 4

Vždy je dobré zakoupit si napřed vzorky a ty si vyskládat na zem k sobě. Teprve tak posoudíte, zda vám celá kombinace ladí. Nebo si nechte poradit od architekta, který bývá k dispozici v každém slušném prodejním studiu.

K tomu, abyste našli to pravé pro váš dům, zkuste si nechat poradit od odborníků v showroomu ASSO v Biskupské č. 8, v Praze. Kolekce novinek COLORI startuje na cenách 690 Kč/m2 až po 2.970 Kč/ m2.

www.asso.cz

Související příspěvky

Moderní dřevostavby dokáží splnit i ty nejnáročnější architektonické požadavky

redakce

Montované domy na klíč: Bydlení na míru, které přináší řadu výhod

redakce

Změnou legislativy ke snadnější recyklaci polystyrenu

redakce