STAVBA

Foukaná izolace je ideální řešení pro zateplení stropu

Zateplení stropu ušetří více než třetinu nákladů na vytápění. Nemluvě o zvýšení tepelné pohody v létě, kdy se zas interiér nepřehřívá například od podkrovních částí a střechy.

Zatímco nás kvalitní zateplení stropu v zimě zahřeje, v létě pak ochladí. Mnohdy se však podceňuje. Investujeme do nových oken, dveří či izolujeme podlahy. Právě strop je ale místo, kterým nám uniká obrovské množství tepla. Především tehdy, když je nad stropem nevytápěný prostor – obvykle již půda.

 

Strop lze zateplit několika způsoby

Podle konstrukčních možností a typu stropu se zatepluje seshora nebo zdola zateplením podhledu. Moderním a žádaným způsobem zateplování je zateplení stropu foukanou izolací. Hodí se pro zateplování trámových stropů, ale i pro pultové, sedlové a šikmé střechy.

Jedním z typických příkladů pro vhodné použití je rekonstrukce starých domů. Mezi trámovím u nich nebývá standardizovaná vzdálenost. Ta se dokonce mnohdy liší trám od trámu. Mimo dnešní normy je i výška trámů. První myšlenka na zateplení klasickou vatou padá, jakmile zjistíme, že by šlo o komplikované nařezávání a vrstvení vaty právě z důvodu nenormovaných rozměrů trámoví. Řešením je použití foukané vaty. U té nemusíme ani vytrhávat veškeré záklopy existující starší podlahy, pokud ji chceme i nadále zachovat.

 

Izolace bez tepelných mostů

Většina metod zateplování si neumí poradit se vznikem tepelných mostů, u kterých pak dochází k úniku tepla, ale i dalšímu problémů – tím je kondenzace vodních par. Ta se po čase začne projevovat vznikem plísní a zdravé bydlení se rychle promění v problematické. Při zateplení stropu foukanou vatou tepelné mosty nevznikají.

Foukaná izolace umí snadno proniknout i do jinak nedostupných míst. Lze jí rovněž doplnit starší izolaci, která po čase slehla, ukázala se jako nedostatečná a nesprávně provedená, nebo nám starší izolaci poškodila zvířata – obvykle kuny, ale i ptáci.

 

Aplikace foukané izolace je snadná a čistá práce

Izolace se pneumaticky fouká do potřebných míst. Realizace se dá zvládnout podle velikosti objektu za pár hodin. Obvykle v jednom dni. Foukaná vata má protipožární vlastnosti a je nehořlavá. Je zdravotně nezávadná a současně nepodléhá plísním ani škůdcům. Jde o ekologickou izolaci s dlouhou životností. Mimo tepelnou izolaci funguje i jako zvuková izolace.

Související příspěvky

Pozor na triky neseriózních prodejců. Kvalitní okna mají svou cenu!

redakce

Každá druhá cihla ZDARMA!

redakce

Půdní byty jsou stále oblíbenější!

redakce