STAVBA

Existují desky, které se dají využít v každém stavebním odvětví? Ano. A víme, kde je hledat!

 

Stavební desky jsou v moderní architektuře velmi často využívaným materiálem pro stavby rodinných domů, bytových domů i komerčních objektů. Na výběr je na našem trhu mnoho druhů desek, které lákají na své univerzální využití. Ve většině případů je jejich využití ale omezené pouze na některé druhy činnosti. Využití jediné desky ve všech stavebních odvětvích je téměř nemožné. Tedy v případě, pokud se nerozhodnete pro využití RT desek. Ty jsou totiž opravdu univerzálním stavebním materiálem.

 

Čím jsou desky unikátní?

Většina druhů stavebních desek musí mít pro různé druhy využití odlišné vlastnosti a také specifickou výrobu. Sádrokartony se například dělí na klasické, protipožární i proti vlhkosti. Cementotřískové desky se dělí podle využití – na strop, na podlahy, na obklady fasád a na interiérové příčky. I dřevotřískové desky se svou strukturou dělí do různých kategorií. Pro každé stavební odvětví je tedy nutné využívat zcela odlišný druh desek. A právě tady přichází největší rozdíl RT desek v porovnání s ostatními materiály. RT desky mohou být totiž využity kdekoli. Nezáleží na náročnosti využití, způsobu využití, místě využití ani na velikosti projektu. Vždy platí pravidlo, že jedna deska může být využita všude.

 

 

Jaké jsou vlastnosti RT desek?

Vlastnosti RT desky naznačují již samotné materiály, ze kterých je deska vyrobena. Základní suroviny pro výrobu RT desek tvoří oxid hořečnatý, chlorid hořečnatý, perlit, štěpka a skelné vlákno. Tyto suroviny dávají deskám zcela unikátní vlastnosti. Jediná RT deska disponuje odolností proti ohni, vlhku, mrazu, hluku, chemickým materiálům, plísním a může být využita v jakémkoli stavebním odvětví v interiéru i exteriéru. To vše s možností téměř libovolných povrchových úprav. Díky používaným materiálům jsou RT desky zcela ekologické a zdravotně nezávadné.

 

Proč na našem trhu nejsou tolik rozšířené?

Náš trh a celkově oblast Evropy se s tímto materiálem teprve začíná setkávat. I když v Asii se RT desky využívají již více, než 100let. Čína je hlavním výrobcem tohoto materiálu a to hned z mnoha důvodů. Čína totiž disponuje nalezišti základní suroviny oxidu hořečnatého. Technologie výroby je zde na nejvyšší úrovni, díky mnohaletým zkušenostem. Kvality tohoto materiálu objevili také stavitelé v Americe, kde se RT desky téměř okamžitě staly nezastupitelným materiálem. Na našem trhu je specialistou a odborným prodejcem v oblasti RT desek společnost RETRAST TRADE, s.r.o. Tato společnost se soustředí na dovoz a efektivní návrhy staveb pomocí RT desek.

 

Kompletní informace o materiálu a využití RT desek naleznete na www.retrast.cz.

 

 

Související příspěvky

Stolové pily NORTON Clipper

redakce

Novinky v obkládání fasád a interiérů jsou zaměřené na kámen

redakce

DECOEN v.o.s. přináší efektivní pomoc s energetickým hodnocením budov

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.