STAVBA

Eternitová střešní krytina může ohrožovat zdraví. Je třeba její profesionální likvidace

Mnohé starší objekty dodnes mají střechu vyrobenou z cementových desek, jež obsahují azbest. Takzvané eternitové střešní krytiny byly svého času v minulém století hojně využívané, neboť se poukazovalo hlavně na jejich přednosti, nevědělo se však o tom, že zapříčiňují zdravotní komplikace. Dnes se proto odstraňují. Jak eternit zlikvidovat?

 

Proč je eternitová střešní krytina nevhodná?

Eternitové střechy obsahují azbest, který má rakovinotvorné účinky. Sice nehrozí přímé riziko, neboť většinou nedochází k jeho intenzivnímu pronikání do vzduchu, přesto odborníci doporučují se střech z eternitu raději zbavit a nahradit je jinými, nezávadnými krytinami.

 

Likvidace eternitu s obsahem azbestu

V případě, že váš rodinný dům či třeba komerční objekt, jenž vlastníte, má starší eternitovou střešní krytinu, je na místě ji odstranit. Nelze to však udělat jako v případě, kdy byste rekonstruovali klasické střešní tašky, jež lze svépomocí sundat a poté odvézt na skládku. Vzhledem k tomu, že eternitové střechy obsahují zmíněný rizikový azbest, je bezpodmínečně nutná jejich odborná likvidace za dodržení přísných hygienických a bezpečnostních podmínek. Proto si na pomoc musíte zavolat profesionální firmu, jejíž zaměstnanci likvidaci eternitu zajistí a odvezou veškerý odpad na příslušné místo. Zbytky eternitové střešní krytiny se rozhodně nemají povalovat volně po zahradě, mohlo by docházet k vypouštění azbestu do okolního prostředí, což by mohlo mít vážné zdravotní komplikace pro osoby, jež se v dané lokalitě nacházejí, případně znečištění životního prostředí.

 

Na koho se obrátit?

Jestliže chcete přistoupit k likvidaci staré eternitové střešní krytiny, pozvěte si na pomoc odborníky ze společnosti EKOLSAN.CZ, s.r.o. Jde o specialisty na likvidaci azbestu ze střech, bourací a demoliční práce. Firma zajistí nejen kompletní demontáž střechy, ale také potřebný bezpečný odvoz veškerého citlivého materiálu. Více informací se dá najít na www.ekolsan.cz.

Související příspěvky

Jak zateplit střechu mezi a pod krokvemi?

redakce

Jak by ideálně měla vypadat stavba luxusního domu?

redakce

Dřevěná chata – proč ano ?

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.