STAVBA

ČÍSLO 1 VE ZVUKOVÉ IZOLACI

Slyšíte každý krok nebo vám dupou děti nad hlavou? Děsí vás každý neznámý zvuk nebo křik od sousedů? Jednoduchým řešením je provedení dodatečného odhlučnění pomocí zvukově izolačních deskových materiálů WOLF®.

V první řadě je třeba jasně určit problémová místa, kde je nutné provést zvukově izolační opatření. Zvuk jako takový se šíří nejen vzduchem, ale i prvky konstrukce. Výbornými vodiči jsou například ocel a dřevo. Odborná firma vám při nezávazné konzultaci pomůže taková místa najít a navrhne efektivní opatření. Samozřejmostí jsou systémová řešení pro jednotlivé vodorovné nebo svislé konstrukce jako jsou podlahy, stropy a stěny. Hlavní předností systémových řešení je jednoduchost a rychlost pokládky, vysoká účinnost a příznivá cena. Desky WOLF® se kladou na sraz s přesahem minimálně 100 mm. V případě potřeby se zkrátí na potřebný rozměr zalamovacím nožem a olepí biologickou páskou.

   

Při pokládce na podlahu je potřeba vzít v úvahu několik základních věcí:

  • podklad (betonová deska nebo dřevěná konstrukce) musí být pevný, suchý a zbavený nečistot
  • konstrukční výšku může být především problém při rekonstrukcích stávajících objektů
  • finální nášlapnou vrstvu (to po čem budu chodit) například plovoucí laminátovou podlahu, masivní parkety, dlažbu nebo koberec

Z praxe platí jednoduché pravidlo – pokud nášlapná vrstva plave, plavou také zvukově izolační desky WOLF®. Pokud se nášlapná vrstva lepí, lepí se celoplošně i desky WOLF®.

Montáž zvukově izolačních desek na strop je poněkud složitější. Ve většině případů se desky šroubují na dřevěný nebo kovový rošt a přikryjí se vrstvou sádrokartonu. Desky je možné použít i do podhledových konstrukcí. Tady je třeba dát pozor na poměrně velkou hmotnost takové konstrukce a použít odpovídající kotvící prvky.

U svislých konstrukcí stěn a příček se nabízí hned několik systémových řešení pro zvýšení vzduchové neprůzvučnosti konstrukcí. Je zde možnost přímé montáže za použití speciálních akustických hmoždinek Herkules nebo montáž předstěny z kovových (dřevěných) profilů. Příčkové konstrukce lze i dodatečně izolovat vrstvou zvukově izolačních desek WOLF® a následně přikrýt finální vrstvou sádrokartonu. Vždy je třeba dbát montážních pokynů a doporučení výrobce pro dosažení maximálního zvukově izolačního účinku. Podrobnější informace naleznete na webových stránkách www.wolfdesky.cz.

Související příspěvky

Společnost Trachea přináší nejnovější trendy v oblasti bytového designu!

redakce

Proč se vyplatí pustit se do renovace fasády na domě a jak na to

redakce

Profesionální řešení dodávek stavebních materiálů to je Readymat

redakce