STAVBA

Chystáte se začít používat tepelné čerpadlo? Nezapomeňte na správnou instalaci

Poslední roky s sebou přináší neustálé vylepšování moderních technologií, na jejichž základě lze nejen ušetřit spoustu peněz za energie, nýbrž si i zajistit o něco větší nezávislost na dodavatelích. Mezi nejčastější volby patří fotovoltaika, vrtané studny a samozřejmě i tepelná čerpadla. Právě poslední zmíněná oblast vyžaduje opravdu sofistikovaný přístup. Jak si dopřát co největší účinnost?

Investice, která se vyplatí

Dané zařízení dokáže využívat okolní teplo a přeměňovat jej na využitelný zdroj energie, díky čemuž lze ušetřit v průměru okolo 50 % nákladů na vytápění i další nezbytnosti. Čím lepší podmínky mu zařídíte, tím větších úspor se přirozeně dočkáte. Přesně proto nesmíte podcenit vrty pro tepelná čerpadla.

Běžná hloubka, s níž se realizuje vrt pro tepelné čerpadlo na klíč, se pohybuje v rozmezí padesáti až dvouseti metrů. Důvodem jsou stabilní celoroční teploty, jichž se zařízení umístěné minimálně několik desítek metrů pod zemí dočká. Větší hloubka tedy z dlouhodobého hlediska znamená nižší účty za energie. Chcete-li si zajistit kvalitní hloubkové vrty, podívejte se na internetové stránky společnosti Studny Artex.

Řešení na míru

Vše začíná geologickým a hydrologickým průzkumem pozemku, vypracováním dokumentace, získáním povolení a následnou realizací projektu. Nemusíte se obávat žádných složitostí, jelikož všechny vyjmenované kroky za vás zajistí výše zmínění profesionálové. Stejně tak není problémem nechat si vytvořit vrtanou studnu či se na tyto experty obrátit s prosbou ohledně instalace čerpadel.

Navštivte internetové stránky pod odkazem www.studny-artex.cz, prohlédněte si důležité informace a rozhodněte se sami, jakým způsobem chcete zabezpečit svou domácnost, rodinu i peněženky.

Související příspěvky

Pasivní dům GS PASIV 2 získává velký obdiv u odborníků i veřejnosti

redakce

Tepelné izolace „na míru“ prostoru !

redakce

Revoluční kloubová stavebnice TRI-LOCK

redakce