STAVBA

Bez kvalitního lepidla na kamenné obklady se při obkládání stěn neobejdete

Kamenný obklad se díky svým vlastnostem hodí do interiéru i do exteriéru. V interiéru s ním můžete vytvořit jedinečnou pokládku, jelikož každá kamenná dlaždice bude trochu jiná. Při využití kamenného obkladu ve vnějších prostorách oceníte výhody dlaždic z přírodního kamene. Mezi tyto výhody patří odolnost, nízká údržba a sálavé teplo. A jak jej správně na povrch aplikovat?

 

Montáž kamenných obkladů zvládnete svépomocí

S několika jednoduchými radami zvládnete položit kamenný obklad svépomocí bez větších potíží! Před pokládkou kamenného obkladu je nejdůležitější mít správně připravenou stěnu, na kterou budete obklad pokládat. Z povrchu odstraníte staré malby, volné části omítek, mastnotu a prach. Následuje opravení nerovností povrchu stěrkou. Dále přichází na řadu penetrace, která zajistí správnou přilnavost. Po zaschnutí penetrace již můžeme vzít do ruky lepidlo na kamenný obklad a vrhnout se na samotnou montáž obkladů.

Jak na lepení kamenných obkladů?

Lepidlo na kamenný obklad vybíráme dle druhu kamenného obkladu. U společnosti Sakret seženete mrazuvzdorné a vodovzdorné lepidlo na kamenný obklad vhodné i pro zatěžované plochy a prostory. Před aplikací lepidla si připravíme zakládací lištu pro první řadu obkladů. Využít můžeme rovnou desku nebo hranolek, který přivrtáme do stěny podle vodováhy. Lepidlo si připravíme dle pokynů na obalu a stěrkou jej nanášíme na obkládanou plochu v tenké vrstvě. Následně přitlačíme obklad k ploše a srovnáme jej do požadované polohy. Mezery na spáry pro jednotlivé kameny můžeme zajistit s pomocí dřevěných klínků. Až bude lepidlo na kamenný obklad tvrdé, můžete se vrhnout na poslední krok, kterým je spárování. Pro větší ochranu obkladu proti okolním vlivům můžete na obklad nanést impregnaci.

Související příspěvky

Spotřeba pěnového polystyrenu roste, brzdí ji ale zpřísnění požárních norem

redakce

Levné pergoly do každé zahrady od HobbyTec.cz

redakce

Každý rodinný dům by měl být především maximálně funkční pro jeho obyvatele

redakce