Image default
STAVBA

Beton nad zlato

Beton bezesporu nejenom mezi stavebníky, ale i architekty patří mezi oblíbené a vyhledávané materiály. Dejte mu proto šanci i vy.
Titulek tohoto článku zdaleka není nadhodnocený, byť s jistou nadsázkou autor počítal. Ale ruku na srdce – chtěli byste dům ze zlata? Asi ne, ale z betonu už zřejmě ano. Tento ve své podstatě přírodní materiál disponuje tolika přednostmi, že rozhodně přinejmenším stojí za zvážení.

 

Beton je téměř všudypřítomný

Co by si stavebnictví počalo bez betonu? Najdeme ho v základech všech domů včetně dřevostaveb. Stavebníci, ale i řada renomovaných architektů se o betonu zmiňují jako o časem prověřeném materiálu mnoha tváří. Umožňuje jim totiž budovat odvážně a tvarově náročné stavby. Rádi s ním ale pracují i laici, kteří si zase klasickým zděním mohou postavit svůj vlastní dům.

 

Pevný a odolný

Hlavní předností betonu coby materiálu je jeho pevnost a odolnost. K tomu je samozřejmě nehořlavý, zdravotně nezávadný a ve své podstatě se díky jeho složení jedná o přírodní materiál. Jeho schopnosti však sahají mnohem dál. Beton dokáže ztuhnout v určitém tvaru, což umožňuje jeho využití jak přímo na stavbách, tak ve výrobě prefabrikovaných dílců, ať již se jedná o cihlové zdící systémy, betonové tvárnice (pórobetonové a zatravňovací) a další betonové výrobky, jako jakou plotové prvky, zámkové a velkoformátové dlažby, ale třeba i působivé prvky zahradní architektury. Beton je zkrátka téměř všude kolem nás.

 

Nakupujte od profesionálů

Maltové směsi, střešní krytiny, stropní konstrukce… Potřebujete s výběrem poradit? Obraťte se na profesionály, jež zaměstnává například společnost STAVEBNINY LIBUŠÍN Ivo Klug s.r.o.(na internetu hledejte pod odkazem stavebniny Plzeň). Odborný personál vám nejenže poradí a pomůže s výběrem, ale zakoupený materiál vám také doručí na vámi určené místo. Cílem společnosti, jejíž nabídku si můžete prostudovat na stránkách www.stavebniny-libusin.cz, je spokojený zákazník, a to zdaleka nejen s průběhem nákupu jako takového, ale také s kvalitou prodávaného zboží. Za to totiž ručí.

Související příspěvky

Změnou legislativy ke snadnější recyklaci polystyrenu

redakce

Plastbetonové podlahy se hodí do rodinných domů i průmyslových staveb

redakce

Precizně zpracované sruby a srubové chaty

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.