PROJEKTY RD

Pasivní dům GS PASIV 2 boduje u odborníků i veřejnosti! Objevte jeho výhody i vy!

Untitled document

 
Pokud v současné době i vy plánujete nové a nízkonákladové bydlení, měl by vás zajímat projekt multi-komfortního domu GS PASIV 2 od renomované společnosti G SERVIS. Je totiž tím nejlepším řešením, protože sbírá nejen ocenění odborné veřejnosti, ale pochvalují si ho také jeho obyvatelé.

Projekt rodinný dům GS PASIV 2 —-  Projekt rodinného domu GS PASIV 2 se stal v loňském roce držitelem velmi prestižního titulu TOP DŮM v kategorii domů pasivního energetického standardu. Ocenění mu udělila odborná porota, která kladla při vybírání vítěze vysoké nároky ve smyslu užitné hodnoty vybraných domů, jejich architektonického ztvárnění a technických parametrů. Zásadním ohledem byla nízká spotřeba energie.

O velké spokojenosti odborné poroty s rodinným domem GS PASIV 2 vypovídá především její prohlášení, že jho zařazují mezi jednu z nejlepších typových staveb, která splňuje vysoké nároky na úroveň nového, moderního domova.

 

Dům GS PASIV 2 je větší velikosti – řadí se do kategorie domů do 200 m2. Dispozice a architektonické řešení domu jsou navrženy s ohledem na nízkou energetickou náročnost. Dům GS PASIV 2 má velice jednoduchý tvar se čtvercovým půdorysem, který je ukrytý pod stanovou střechou s použitím pálené střešní krytiny Tondach. Na první pohled dům zaujme především kontrastní kombinací dřeva a fasádní omítky. Jeho jižní část je potom opatřena prosklenými stěnami. Styl objektu budí více městský dojem, ale dokonale zapadne na venkov. Dům GS PASIV 2 má dvě podlaží, takže se hodí spíše pro rovinatý, případně mírně svažitý pozemek.

           

Na konstrukci domu je použitý špičkový systém Porotherm, který je zateplený kontaktním zateplovacím systémem Isover EPS GreyWall. Stropní konstrukci tvoří systém Porotherm Miako s železobetonovou nadbetonávkou. Schodiště domu je navrženo jako železobetonový monolit. Okna jsou dřevohliníková a zasklená izolačními trojskly. Hlavním zdrojem energie rodinného domu je výkonné tepelné čerpadlo CTC EcoAir od společnosti Regulus, které má akumulační nádrž s elektrickým topným tělesem jako doplňkovým zdrojem energie. Vytápěcí systém je nízkoteplotní s podlahovým topením TOP Heating. Větrání a výměnu vzduchu v domě GS PASIV 2 zajišťuje rekuperační jednotka Sentinel Kinetic Regulus. S tímto systémem se měrná potřeba tepla na vytápění domu dostává pod 15 kWh/m2/rok!

Podrobnější popis projektu a všechny potřebné informace naleznete na www.vybersidum.cz

Multi-komfortní rodinný dům GS PASIV 2 pochází z nabídky 1000 projektových řešení renomované společnosti G SERVIS, která je již druhé desetiletí předním dodavatelem projektů rodinných domů v České republice. G SERVIS svým zákazníkům dodává kompletní dokumentaci pro provedení stavby, včetně všech řemesel a dokáže také zpracovat všechny individuální požadavky a úpravy na dům. S projektem domu můžete obdržet i nutnou dokumentaci pro zahájení stavebního řízení, jejíž součástí jsou projekt osazení domu, průkaz energetické náročnosti budovy a měření radonu.

Související příspěvky

Nízkoenergetická dřevostavba za 1.650.000Kč se základovou deskou

redakce

Vyberte si svůj dům snů

redakce

I v Brně vznikají desítky developerských projektů! Jak vybrat ten pravý?

redakce