PROJEKTY RD

Moderní a úsporné bydlení

Untitled document

V současné době je téměř nutností postavit nový rodinný dům v takové kvalitě, aby spotřeba energie k vytápění byla co nejnižší a přesto bydlení v něm bylo příjemné a pohodové. Takovéto požadavky splňují zděné nízkoenergetické rodinné domy. Nízkoenergetické domy bývají postaveny z moderních a kvalitních materiálů. Nestačí však pouze kvalitní vnější plášť budovy, ale i v interiéru musí být použity materiály a technologie vedoucí k úspoře energie potřebné k vytápění rodinného domu.

Lze nízkoenergetický dům poznat?

Na první pohled vás nejspíše zaujme pouze svým tvarem. Bude se jednat o rodinný dům velmi jednoduchého tvaru, bez zbytečných výklenků. Nízkoenergetický dům musí být postaven z kvalitního materiálu dle současných poznatků a požadavků na tepelnou izolaci. Samozřejmostí je především kvalitní izolace obvodových stěn budovy včetně kvalitních vícekomorových oken s trojskly. Aby bylo dosaženo maximální úspory tepelné energie, musí být i vnitřek budovy proveden jinak, než tomu bylo dříve.

Interiér nízkoenergetického domu

Nosné zdi a příčky v budově musí být zhotoveny z materiálů s dobrými tepelně akumulačními vlastnostmi. To jsou například vápenopískové cihly, sendvičové panely s tepelnou izolací uvnitř, nebo masivní dřevo. Další možností je použití přírodních materiálů. Jedná se například o cihly z nepálené hlíny.

Podlahy v nízkoenergetickém domě musí být také kvalitně tepelně izolovány. Povrch podlahy pak závisí pouze na vkusu majitele. Tepelnou pohodu vytváří především dřevo, korek nebo plovoucí podlahy.

Vytápění v nízkoenergetickém domě lze zajistit klasickým zdrojem – kotlem na dřevo, plyn, elektriku. Vhodnější k vytápění a větrání je však využití moderního technologického zařízení s rekuperací tepla, které využívá teplý odpadní vzduch z interiéru k ohřevu venkovního studeného vzduchu, který je přiváděn dovnitř. Tím se výrazně snižují náklady na vytápění rodinného domu.

Bude výstavba nízkoenergetického domu výrazně dražší?

Prvotní investice do nízkoenergetického domu je sice vyšší, ale vzhledem k dlouhodobé úspoře energie za vytápění a brzké návratnosti, se rozhodně vyplatí.

Jak postavit nízkoenergetický dům?

Se stavbou nízkoenergetických rodinných domů má dlouholeté zkušenosti stavební společnost Ekonomické stavby. Kromě stavby samotné nabízí svým klientům i celou řadu dalších služeb, výhodných stavebních i finančních programů a kupónových slev.

Se silnou firmou v zádech se dům staví a zařizuje snáze, lépe, rychleji, radostněji.

Připravili jsme pro naše klienty a naše stavebníky nový stavební portál o bydlení, stavbě domu, zařizování interiéru a projektování zahrady. Najdete nás na Stavba-domu.cz.

 

 

 


 

O společnosti Ekonomické stavby

Ekonomické stavby, přední stavební společnost v oblasti výstavby zděných rodinných domů v regionu střední Evropy, se od svého založení v roce 1998 zaměřuje na kvalitu a šíři nabídky, která je svým rozsahem na trhu ojedinělá. Od počátku své existence se Ekonomické stavby specializují výhradně na oblast bydlení a každoročně realizují a předávají svým klientům v České republice přes 400 domů.

Cílem Ekonomických staveb je zpřístupnit bydlení v rodinném domě co nejširšímu spektru zákazníků, čehož dosahují širokou nabídkou služeb – od individuálního projektu, přes vyřízení stavebního povolení a zajištění financování až po samotnou realizaci – a příznivými cenami. Ekonomické stavby chtějí být spolehlivým a stabilním partnerem pro výstavbu rodinných domů, který vždy nabízí něco navíc. Ekonomické stavby jsou ryze českou společností s dlouholetou tradicí, která klade důraz na kvalitu a maximální efektivitu všech procesů. Ke spolupráci si vybírá silné a stabilní partnery, díky kterým může neustále svou nabídku rozšiřovat a zajistit stavbu domu za příznivou cenu. Společnost je držitelem certifikátu jakosti ISO 9001 již od roku 2003 a certifikátu ochrany životního prostředí ISO14 000 od roku 2007.

 

Pro další informace prosím kontaktujte:

EKONOMICKÉ STAVBY s.r.o.
Ke Křižovatce 466
330 08 Zruč – Senec
telefon: 377 825 782
fax: 377 825 782
mobil: 602 435 452
email: info@ekonomicke-stavby.cz
web: www.ekonomicke-stavby.cz
FB: www.facebook.com/ekonomickestavby

Související příspěvky

Projekty a služby pro váš nový domov spolehlivě najdete na jednom místě

redakce

Společnost Betonové stavby – Group s.r.o. nabízí kvalitní stavby domů

redakce

Stavby na klíč jedině od firmy BETONOVÉ STAVBY – GROUP s.r.o.

redakce